Senator Bogdan Zdrojewski: Rząd działa nieadekwatnie i szkodliwie

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

– Rząd działa nieadekwatnie do sytuacji i w sposób szkodliwy – tak o lockdownie kultury mówił w „Porannym Gościu” – senator Bogdan Zdrojewski, były minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od soboty (7.10) obowiązują nowe restrykcje w związku z rosnącą dzienną liczbą przypadków koronawirusa. Obostrzenia obejmują także od dziś (9.11) między innymi: rozszerzenie zdalnego nauczania dla klas 1-3 szkoły podstawowej, przedłużenie zdalnego nauczania dla uczniów powyżej klasy 4 do 29 listopada. 

Czy była konieczność zamknięcia z powodów epidemicznych instytucji kultury takich jak kina i teatry? – pytamy byłego ministra kultury.

– Rząd działa nieadekwatnie, niekonsekwentnie, niezrozumiale i w sposób szkodliwy, mówi senator Bogdan Zdrojewski.

W kulturze decyzje powinny zapadać adekwatnie w stosunku do dzielności tych instytucji, dodaje były minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Współczuję dziś służbie zdrowia, kontynuował senator Bogdan Zdrojewski.

Senator Zdrojewski wystąpił do rządu i poszczególnych ministerstw, aby już dziś przygotowano się na grudzień i styczeń pod względem określonych decyzji dot. koronawirusa i sezonu grypowego.

Rząd wprowadził też ograniczenia w działalności hotelarskiej i handlowej. W sklepach poniżej 100 metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a większych pozostaje jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii oraz punktów usługowych”. W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Ograniczono też zgromadzenia publiczne do maksimum pięciu osób. Wprowadzono też zakaz organizowania spotkań i imprez. W godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku osoby poniżej 16 roku życia mogą przemieszczać się pod opieką dorosłego.
Rząd przenosi nauczanie w klasach 1-3 szkoły podstawowej do Internetu. Nauczanie zdalne w klasach starszych zostało przedłużone do końca listopada.

POSŁUCHAJ:
Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content