Zmiany w rozkładzie jazdy MPK

Fot. mat. pras.

Od 7 listopada wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy MPK we Wrocławiu. Zmiany podyktowane są m.in. wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Kołątaja i Peronowej, a także na skrzyżowaniu ul. Podwale, Krupniczej i Sądowej. 

WYMIANA ROZJAZDÓW TRAMWAJOWYCH – UL. PIŁSUDSKIEGO, KOŁĄTAJA, PERONOWA

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, od 7 listopada 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras na liniach tramwajowych 0L, 0P, 2, 4, 5, 8, 9 i 11 oraz na liniach autobusowych K, N, 110, 112113145, 146, 612 i wszystkich liniach nocnych.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 0L/0P

Linia okólna będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Stawową, Borowską, Glinianą, Hubską, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana z pominięciem przystanku „Pułaskiego„, który zlokalizowany jest przy ulicy Małachowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Pułaskiego.

Linia 2

Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 4

Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Stawową, Borowską, Glinianą, Hubską, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki„, „Zamkowa„, „Świdnicka” i „Galeria Dominikańska„.

Linia 5

Tramwaje linii 5 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)„, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 8

Ósemka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od ulicy Borowskiej przez ulicę Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 9

Tramwaje linii 9 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Borowskiej przez ulicę Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku „Wzgórze Partyzantów„.

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)„, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów„.

DODATKOWY PRZYSTANEK DLA TRAMWAJÓW

Celem poprawy dostępności do Dworca Głównego PKP,na ulicy Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Stawową zostanie uruchomiony dodatkowy tymczasowy przystanek tramwajowy dla linii 0L, 48, 9, 15, 31 i 32 jadących od strony przystanku „Arkady (Capitol)” w kierunku Dworca Autobusowego.

DZIENNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii KN145146 jadące w kierunkuulicy Kołłątaja będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112, 113 i 612) i realizowały kursy objazdem przez Gwarną i Kościuszki.

W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej dla linii KN110145 i 146 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 602).
Dodatkowo autobusy linii 145 i 146 kursujące od strony Ronda Reagana w kierunku Osiedla Gaj będą kursowały objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Kołłątaja z pominięciem przystanku „Dworzec Główny (Dworcowa)„, który zlokalizowany jest przy ulicy Dworcowej  przy Dworcowej.

Autobusy linii 112113 i 612 rozpoczynające kursy przy Dworcu Głównym w kierunku Osiedla Wojszyce i Ołtaszyn, na ulicy Peronowej będą zawracały na torowisko tramwajowe w ciągu ulicy Peronowej i realizowały kursy po swojej trasie przejazdu w kierunku ulicy Borowskiej.

NOCNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii 241, 242, 243, 245, 246, 251, 253, 255 i 259 jadące w kierunkuulicy Kołłątaja będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 250) i realizowały kursy objazdem przez Gwarną i Kościuszki.

W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej w kierunku Petrusewicza dla linii 240, 241, 242, 243, 245, 246, 247248251, 253, 255, 257 i 259 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego.

Autobusy linii 206247248249 i 257 jadące z Petrusewicza w kierunku Nowego Dworu lub Karłowic i Różanki będą kursowały z pominięciem przystanku „Dworzec Główny” przy ulicy Peronowej.

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 145 i 146 na odcinku Dworzec Główny – pl. Grunwaldzki – Dworzec Główny;
– autobusami linii K, N i 110 na odcinku Dworzec Główny – Galeria Dominikańska – Dworzec Główny.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5, 8, 9 lub 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii K, N i 110 na odcinku Dworzec Główny – Galeria Dominikańska – Dworzec Główny.

Prace potrwają około 2-3 miesięcy.

WYMIANA ROZJAZDÓW TRAMWAJOWYCH – UL. PODWALE, KRUPNICZA, SĄDOWA

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Podwale, Krupniczej i Sądowej (rozjazdy w jezdni ulicy Podwale od strony ulicy Muzealnej), od 7 listopada 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 6714 20.

Tramwaje linii i 7 w kierunku pętli Krzyki i Klecina zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich.

Tramwaje linii 14 i 20 w kierunku przystanku FAT i pętli Oporów pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, pl. Teatralny i ulicę Świdnicką do ulicy Powstańców Śląskich, a w kierunku przeciwnym linia 20 do Leśnicy będzie kursowała objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, pl. Teatralny i ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Komunikacja autobusowa będzie kursowała bez zmian.

Prace potrwają około miesiąca.

ZMIANA NAZWY PRZYSTANKU „DWORCOWA”

Z dniem 7 listopada 2020 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków „Dworcowa”, które zlokalizowane są przy ulicy Dworcowej oraz przy ulicy Kościuszki pomiędzy ulicą Dworcową i Dąbrowskiego na „Dworzec Główny (Dworcowa)”.

ZMIANA STATUSU PRZYSTANKU „KATEDRA”

Z dniem 7 listopada 2020 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana statusu przystanku autobusowego „Katedra” który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego, Szczytnickiej i Kominka na przystanek „stały” dla autobusów dziennych linii A, C, N i 111.

Dla autobusów nocnych linii 246, 253 i 255 przystanek nadal będzie posiadał status przystanku „na żądanie„.

DODATKOWE PRZYSTANKI W TRASIE AUTOBUSU 937

Z dniem 7 listopada 2020 roku (sobota) zostaną uruchomione dodatkowe przystanki w trasie przejazdu autobusów linii 937 o nazwie:
a) „Brzezina – Biedronka” przy skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Wiśniowej w podwrocławskiej miejscowości Brzezina;
b) „Brzezina – Zacisze” przy skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Zacisze w podwrocławskiej miejscowości Brzezina;

Przystanki będą posiadały status przystanków „na żądanie”.

inf. pras. UMW

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content