Dr hab. Renata Duda: Joe Biden byłby lepszym przywódcą i liderem USA

archiwum prywatne

Joe Biden prowadzi po przeliczeniu większości głosów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Kandydat demokratów potrzebuje do ostatecznego zwycięstwa wygranej w dwóch stanach. Z kolei prezydent Donald Trump musiałby wygrać jeszcze w czterech stanach, aby zdobyć reelekcję.

Wyniki sondażowe komentuje dr hab.Renata Duda wykładowczyni w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Ciekawą kwestią jest samo liczenie głosów. dodaje dr Renata Duda.

Według Dolnoślązaków wybory wygra obecny prezydent – Donald Trump, którego uważają za sprzymierzeńca Polaków.

– Donald Trump jawi się jako przyjaciel i sojusznik Polski z tego powodu, że jest znany. Do sondy odniosła się wykładowczyni na Uniwersytecie Wrocławskim.

– Polacy zwracają uwagę na bezpieczeństwo i inwestycje. Jeśli wygra kandydat demokratów, to będzie kontynuacja dotychczasowej polityki, jednakże nowy prezydent będzie zwracał większą uwagę na sprawy związane z praworządnością, dodaje Renata Duda.

– Lepszym przywódcą i liderem USA byłby Joe Biden. Jego polityka byłaby bardziej uporządkowana, zaznacza wykładowczyni.

Na oficjalne wyniki poczekamy najprawdopodobniej jeszcze kilka dni.

POSŁUCHAJ:

Do policzenia pozostały jeszcze głosy w sześciu stanach.
Jeśli sprawdzą się przewidywania i w tych dwóch stanach Joe Biden odniesie zwycięstwo, to będzie miał 270 głosów elektorskich, potrzebnych do zwycięstwa. Jeśli natomiast w którymkolwiek stanie wygra Donald Trump, to przedłuży szanse na reelekcję. Będzie jednak musiał wygrać w kilku innych stanach, w tym w Pensylwanii, bez której nie może myśleć o zwycięstwie.
Wiadomo już, że demokraci utrzymają kontrolę nad Izbą Reprezentantów, ale w Senacie z kolei większość należeć będzie prawdopodobnie do republikanów.
Rekordowa będzie frekwencja, szacowana obecnie na 67 procent.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content