Sanatorium w Lądku Zdroju obok Szczawna – Jedliny nowym izolatorium na Dolnym Śląsku

www.uzdrowisko-ladek.pl

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest właścicielem trzech uzdrowisk: w Lądku Zdroju, sanatorium w Sokołowsku i Szczawnie – Jedlinie. To w nich planowane są miejsca dla pacjentów z Covid – 19, którzy chorobę przechodzą łagodniej niż osoby w szpitalach zakaźnych lub u których podejrzewa się zakażenie, ale nie mogą z różnych przyczyn przebywać w kwarantannie domowej.

Mówi Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa.

– Uzdrowisko w Szczawnie – Jedlinie jest położone kilka kilometrów od szpitala wojewódzkiego w Wałbrzychu, stąd taka decyzja wojewody, dodaje wicemarszałek.

– Do izolatorium będę kierowane osoby, które przechodzą zakażenie koronawirusem łagodniej, dodaje Grzegorz Macko.

Tylko dziś mamy 2324 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content