M. Morawiecki: Wprowadzamy kolejne restrykcje

fot. PAP.pl

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji w związku z rosnącą dzienną liczbą przypadków koronawirusa. Obostrzenia obejmą między innymi: rozszerzenia zdalnego nauczania dla klas 1-3 szkoły podstawowej, przedłużenie zdalnego nauczania dla uczniów powyżej klasy 4 do 29 listopada. 

– Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. – mówił na konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił konieczność zamknięcia z powodów epidemicznych instytucji kultury takich jak kina i teatry. Rząd wprowadza też ograniczenia w działalności hotelarskiej i handlowej. „Obiekty hotelowe będą dostępne tylko dla osób odbywających podróże służbowe. Podnosimy też progi bezpieczeństwa dla handlu. W sklepach poniżej 100 metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a większych pozostaje jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii oraz punktów usługowych” – mówił premier.
W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Ograniczono też zgromadzenia publiczne do maksimum pięciu osób. Wprowadzono też zakaz organizowania spotkań i imprez. W godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku osoby poniżej 16 roku życia mogą przemieszczać się pod opieką dorosłego.
Rząd przenosi nauczanie w klasach 1-3 szkoły podstawowej do internetu. Nauczanie zdalne w klasach starszych zostało przedłużone do końca listopada.

Mateusz Morawiecki zaapelował o pozostanie w domach. Jak podkreślił premier, te obostrzenia mają na celu ochronę służby zdrowia i społeczeństwa przed skutkami pandemii.

IAR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content