Przylądek Nadziei: Dzieci rapują o walce z rakiem

mat. pras. Przylądek Nadziei

Mali podopieczni Przylądka Nadziei rapują o swojej walce z rakiem.

– Na początku miała być to tylko forma zabawy, ponieważ dzieci są w zamknięciu w związku z pandemią koronawirusa. Szybko się jednak okazało, że rap ma znacznie większy potencjał.

Mówiła Klaudia Smolarska-Kulej z Przylądka Nadziei.

Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z podopiecznych, 12-letni Oliwier, napisał wiersz z okazji wyjścia z kliniki. Chciał w ten sposób podziękować pracownikom szpitala za pomoc i wsparcie w walce z białaczką. Niestety nie mógł z nim dotrzeć do każdego z nich, więc powstał pomysł, aby go nagrać.

Rap nie istnieje bez klipu, dlatego postanowiliśmy w profesjonalny sposób nagrać do tego utworu teledysk – dodaje Klaudia Smolarska-Kulej.

Efekty twórczości Oliwiera dostępne są już na YouTube.

Po pozytywnym odbiorze utworu, który nagrał podopieczny Przylądka Nadziei, nie trzeba było długo czekać, aby kolejne dziecko zechciało opowiedzieć swoją historię. Tym razem za mikrofon złapał 8-letni Jasiek, przylądkowy youtuber, gamer i fan klocków lego, który od kilku lat zmaga się z neuroblastomą IV stopnia. Tekst napisali w mgnieniu oka razem z mamą Justyną.

To nie koniec przylądkowej twórczości. Fundacja ma w planach produkcję kolejnej piosenki i teledysku. Tym razem zaśpiewać i wystąpić ma jedna z pacjentek.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content