Trwa zbiórka dla podopiecznych Hospicjum Bonifratrów

Fot. Bonifraterskie Centrum Zdrowia

Od kilku lat w okresie Wszystkich Świętych na wrocławskich cmentarzach odbywała się kwesta na rzecz Hospicjum Bonifratrów św. Jana Bożego. Chorzy choć nie mogą widzieć się z bliskimi, wciąż potrzebują wsparcia.

COVID-19 spowodował, że w szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin. Taki stan dotyka też pacjentów hospicjum -mówi Anna Żebranowicz, dyrektor hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu.

Placówka prowadzi kompleksową opiekę na miejscu (30 pacjentów) oraz poprzez hospicja domowe. W ośmiu powiatach Dolnego Śląska taką pomoc otrzymuje prawie 450-ciu chorych. To m.in. wypożyczanie sprzętu, materaców odleżynowych, pomoc pielęgniarska czy opatrunki medyczne.

Zapytaliśmy, jakie są wskazania do objęcia pacjenta opieką hospicyjną.

Fot. Centrum Opieki Hospicyjnej we Wrocławiu

Potrzeba remontu łazienki

Obecnie podopieczni Hospicjum przy ul. Poświęckiej 8a potrzebują remontu łazienki. Na portalu zrzutka.pl utworzono zbiórkę: https://zrzutka.pl/t2e33g.

Chcielibyśmy wybudować pokój kąpielowy – z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych i wanną do kąpieli chorych leżących – mówi Anna Żebranowicz.

Gdyby ktoś chciał przekazać konkretne dary na rzecz pacjentów, to również jest taka możliwość – dodaje dyrektor.

Więcej o Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu i tym, jak wolontariusze pomagają w opiece – już we wtorek 3 listopada po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content