Szymon Hołownia: To nie jest błąd polityczny. To jest zbrodnia stanu!

fot. Radio Rodzina

– To cyniczna gra człowieka, który chce zniszczyć kościół. To nie jest błąd polityczny. To jest zbrodnia stanu. Z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy nie można wyciągnąć żadnych wniosków. Jestem po stronie tych, co protestują. Jest wiele ludzi w kościele, którzy widzą jaką bezczelnością próbuje się przekierować uwagę i zrównać PiS z kościołem – mówi dla Radia Rodzina Szymon Hołownia.

Cyniczna gra człowieka, który chce kościół zniszczyć – tak nazwał działanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego były kandydat na prezydenta i lider Polski 2050 – Szymon Hołownia.

Akty wandalizmu, wtargnięcia na Msze święte lider Polski 2050 nazwał idiotyzmem.

– Kościół wyjdzie z tego poobijany jak nigdy od wielu dekad, mówi Hołownia.

Szymon Hołownia odniósł się także do oświadczenia członków Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, w którym wezwali do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej, jednak kwestia usunięcia ciąży w przypadku wad letalnych musi być uwzględniona w prawie.

– Prezydent wreszcie wyszedł z jamy, ale z jego wypowiedzi nie można wyciągnąć żadnych wniosków, mówi lider Polska 2050.

Szymon Hołownia mówi, że jego poglądy są zbieżne z Jarosławem Gowinem Przypomnijmy, wicepremier chce „precyzyjnej i jednoznacznej ochrony dzieci z zespołem Downa”, a jednocześnie „prawa do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka”

– To nie jest błąd polityczny. To jest zbrodnia stanu, zaznaczał Szymon Hołownia.

Przypomnijmy, Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Od piątku (23 października) z powodu decyzji TK w całym kraju odbywają się protesty.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content