Redaktor Zbigniew Nosowski: Biskupi nie wykorzystali szansy

wikipedia.pl

Jest oświadczenie członków Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie protestów spowodowanych decyzją Trybunału Konstytucyjnego Hierarchowie zaapelowali m. in. o podjęcie rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka. Treść dokumentu komentuje dla nas teolog – Zbigniew Nosowski.

– Z bólem serca stwierdzam, że trudno go komentować i nie wiadomo, co rada chciała w nim powiedzieć. Bardziej powinniśmy dyskutować jak bardzo jest to zmarnowana szansa i jak najbliższe dni mogą okazać się ze zwrotnym punktem w historii Kościoła – mówi Zbigniew Nosowski –  red. naczelny „Więzi”, teolog i socjolog.

-Paradoksalnie do deeskalacji konfliktu doszło, dodaje teolog.

– Kościół nie stanął na wysokości zadania, to konsekwencja decyzji wcześniejszych – tłumaczy redaktor.

Akty wandalizmu, niszczenie symboli religijnych i wtargnięcia na Mszę świętą to uderzenie w serce – tak komentuje ostatnie wydarzenia Zbigniew Nosowski

W oświadczeniu biskupi wyrazili „głęboki niepokój związany z eskalacją napięcia społecznego i agresji”. Wspomniano w tym kontekście o niszczeniu mienia społecznego, przypadkach dewastacji kościołów, profanacji miejsc świętych czy uniemożliwianiu sprawowania w nich liturgii.

POSŁUCHAJ:

Cały tekst apelu znajdą Państwo tutaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content