12. jubileusz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Mówią o sobie, że są jak rodzina. Jeżdżą na mecze, spotykają się w świetlicy, organizują wyjazdy turystyczne. Nie wszyscy kochają piłkę nożną, lecz nie o piłkę tu chodzi – ale o to, by nie siedzieć samemu w domu. By tworzyć coś razem.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych powstał przy klubie WKS Śląsk Wrocław 28 października 2008 roku. Stowarzyszenie zrzesza osoby niepełnosprawne, ich asystentów, wolontariuszy i przyjaciół.

– mówi Paweł Parus, założyciel i prezes KKN.

Podczas urodzin spotkali się na Mszy Świętej, dziękując Bogu za lata działalności i prosząc o zdrowie dla siebie i członków rodzin. -To dla nas ważne- tłumaczy szef Klubu.

Następnie sympatycy KKN zjedli tort i oglądali mecz Ligii Mistrzów (Lokomotiv-Bayern). Łączy ich nie tylko sport.

Na co dzień spotykają się w słynnej świetlicy – siedzibie przy ul. Szewskiej 66/67A. We wtorki i piątki można spotkać tu pana Edwarda, który wydaje bilety na mecze.

-Chciałem pomóc chłopakowi, który mieszka na Ołbinie i jest kibicem Śląska Wrocław. Tak się stało, że sam dołączyłem do Klubu – mówi Edward Stankiewicz.

Z kolei pani Agata jest asystentką osób niepełnosprawnych. Jak przyznaje – Klub Kibiców Niepełnosprawnych poznała przypadkiem. Potem już została.

Klub ma obecnie 70 członków z pełnymi prawami wyborczymi oraz niemal 700 beneficjentów korzystających z jego usług (bilety, wyjazdy, wycieczki, rekreacja, konsultacje, szkolenia). To największa tego typu organizacja w Polsce, a być może i w Europie.

Na czas pandemii wyjazdy są czasowo wstrzymane. Więcej informacji na stronie KKN: https://kkn.wroclaw.pl/index.html.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content