Dolnośląskie Centrum Onkologii wprowadza aplikację i e-usługi

Fot. wroclaw.pl

Osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej będą mogły szybciej przejść diagnostykę, a lekarze skoordynują system opieki nad pacjentami – to główne założenia e-usług wdrażanych w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

E-usługi to część wspólnej strategii dotyczącej współpracy onkologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na Dolnym Śląsku. 

Jej celem jest przede wszystkim wykrywanie nowotworów na wczesnym etapie – mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Pierwsza usługa to aplikacja „Mobilne DCO”. Wpisując swoje dane program profiluje użytkownika i podpowiada gdzie i jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonać (np. cytologia, mammografia, kolonoskopia).

Jak pokazują statystyki, z badań przesiewowych na Dolnym Śląsku korzysta wciąż mało osób – tłumaczy Paweł Zawadzki, pełnomocnik Dyrektora ds. Rozwoju DCO.

W Dolnośląskim Centrum Onkologii działa od kilku lat narzędzie pozwalające na szybkie rozpoczęcie diagnostyki i leczenia Onkoscope oraz od roku infolinia onkologiczna – 71/ 36 89 483.

Samorząd województwa uzyskał unijne dofinansowanie na realizację tych działań – tłumaczy marszałek Cezary Przybylski.

Szpital będzie stopniowo wdrażać kolejne etapy projektu i narzędzia dostosowane do zmieniających się potrzeb pacjentów, onkologów i lekarzy POZ.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content