Profanacje kościołów i zakłócanie Mszy Św. Oświadczenie KEP

Fot. FB - Słowo na niedzielę

O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie i z poszanowaniem godności każdego człowieka zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Stanisław Gądecki opublikował specjalne Oświadczenie wobec aktów, które uniemożliwiły w niektórych kościołach modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii w niedzielę 25.10. Wydarzenia te były reakcją na ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

Stanowisko Kościoła katolickiego na temat prawa do życia jest niezmienne i publicznie znane – mówi ks. Leszek Gęsiak, rzecznik prasowy Episkopatu.

Abp Gądecki zauważył, że to nie Kościół stanowi prawa w naszej Ojczyźnie i to nie biskupi podejmują decyzje o zgodności bądź niezgodności ustaw z Konstytucją RP. Kościół ze swej strony nie może jednak przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Wierzących zabolały ostatnie akty zakłócania Mszy Świętych, ataki na duchownych i profanacje kościołów – dodaje rzecznik.

Do dewastacji i zakłócania porządku doszło również w wielu parafiach Archidiecezji Wrocławskiej, m.in. we Wrocławiu, Oławie, Św. Katarzynie czy Trzebnicy.

Organizatorzy strajku i protestu zapowiadają dalsze działania.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content