Idź na cmentarz, tam się opamiętasz

Fot.: www.wroclaw.gosc.pl (Maciej Rajfur)

W niedzielnej homilii (25.10.) w Katedrze Wrocławskiej ks. Aleksander Radecki podjął temat zbliżających się dni: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zwrócił uwagę na to, że niestety nie każdy już wie, jak należy przeżywać te dni.

Jak pamiętamy o swoich bliskich? Czym ta pamięć dla nas jest i jak się wyraża?

Pytał na czym polega i jak wyraża się nasza miłość silniejsza niż śmierć, jaką mamy refleksję na temat naszej pomocy zmarłym?

Kapłan przypomniał, że naszym wielkim darem jest możliwość ofiarowania odpustu zupełnego. Jakie są warunku uzyskania takiej amnestii?

W kazaniu mocno wybrzmiała troska o życie wieczne, pamięć w modlitwie za bliskich zmarłych, ale ks. Aleksander zwrócił uwagę, że zewnętrzne oznaki pamięci też pełnią ważne zadanie.

Niestety smucą też sytuacje, kiedy coraz częściej możemy spotkać się z opinią, że nie powinniśmy zabierać na cmentarze, na pogrzeby dzieci. Temat śmierci coraz częściej staje się tematem tabu.

Podejmijmy refleksję tydzień przed zbliżającymi się świętami. Zastanówmy się, jak będziemy przeżywać ten czas. Nie traktujmy go jako spotkania towarzyskiego. Dajmy coś prawdziwego swoim bliskim zmarłym. Takie propozycje do przemyślenia i przygotowania otrzymaliśmy dzisiaj od ks. Aleksandra Radeckiego.

Kapłan na koniec homilii skierował słowa bezpośrednio do seniorów, w kontekście panującej pandemii.

Warto przypomnieć też podstawowe cmentarne savoir vivre:

Posłuchaj całej homilii:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content