Działanie urzędów w czasie pandemii koronawirusa

Zdjęcie poglądowe

Przez pandemię wiele urzędów we Wrocławiu działa w ograniczonym zakresie, ale została również wprowadzona możliwość załatwienia spraw zdalnie, m. in. przez infolinię czy e-PUAP.

Centra Obsługi Mieszkańca

W COM-ach może przebywać tylu interesantów, ile jest czynnych okienek. Przed wejściem do budynku sprawdzana jest temperatura, trzeba mieć ze sobą maseczkę oraz zdezynfekować ręce.

  • Obsługa klientów odbywa się w godzinach od 8.00 do 15.15.
  • Centra Obsługi Mieszkańców przy ul. Zapolskiej i na pl. Nowy Targ otwarte są do godz. 17.15 dla klientów w sprawach meldunkowych, rejestracji pojazdów, praw jazdy, dowodów osobistych oraz rejestracji działalności gospodarczej.
  • NIECZYNNY jest punkt przy al. Karkonoskiej. 

Czynne są:

  • COM I przy ul. G. Zapolskiej 4,
  • COM II przy pl. Nowy Targ 1-8,
  • COM III przy ul. W. Bogusławskiego 8, 10,
  • COM IV przy ul. Kromera 44,
  • COP przy ul. Kotlarskiej 41.

Magistrat zachęca do załatwiania spraw w centrach w godzinach popołudniowych, kiedy odnotowuje się zmniejszenie liczby interesantów.

Przypominamy również, że w najbliższą sobotę (24.10) w godzinach od 8.00 do 13.00 COM I będzie czynne dla mieszkańców w zakresie rejestracji pojazdów, spraw meldunkowych oraz dowodów osobistych.

Namioty przed budynkami urzędów

W okresie zimowym przed budynkami Urzędu Miejskiego na pl. Nowy Targ oraz ul. G. Zapolskiej działają ogrzewane namioty dla mieszkańców, którzy muszą załatwić formalności w Centrach Obsługi Mieszkańca. Namioty pomieszczą do 70 osób, ale ze względu na miejsca na stoły oraz urządzenia do ogrzewania, jednocześnie może w nich przebywać 50 osób. 

Namioty oklejone są piktogramami przypominającymi o zachowaniu reżimu sanitarnego, w tym noszeniu maseczki. Przy wejściu umieszczono również środki do dezynfekcji, z których obowiązkowo muszą skorzystać wszyscy wchodzący do środka.

Namiot stojący przy urzędzie na pl. Nowy Targ. fot./fb. Jacek Sutryk

Namioty są otwarte w godzinach działalności Centrum Obsługi Mieszkańca, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.15.

Urząd Wojewódzki

Przed budynkiem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu znajduje się skrzynka, w której można umieścić dokumenty zaadresowane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ponadto dokumenty o większych rozmiarach m.in. projektowe można składać w portierniach znajdujących się przy bocznych wejściach do budynku (od mostu Pokoju i mostu Grunwaldzkiego). Istnieje możliwość przesłania dokumentów pocztą. W skrzynce nie należy umieszczać wniosków paszportowych.

Sprawy związane z wyrobieniem paszportu, z legalizacją pobytu i pracy nadal można załatwić w tradycyjnym trybie – poprzez rezerwację terminu spotkania w Urzędzie. W zakładce kontakty znaleźć można niezbędne numery telefonów w celu uzyskania informacji w danej sprawie.

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

Z racji zwiększenia ilości zakażeń, Starostwo Powiatowe zrezygnowało z punktów mobilnych, które były obecne na terenie powiatu, a w których można było załatwić sprawy związane m. in. z rejestracją pojazdu.

Inf. pras. UMW/UW/SPW

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content