Od soboty czynne lodowiska

fot. Radio Rodzina

Mamy dobre informacje dla miłośników sportów zimowych. 24 października, czyli w najbliższą sobotę, otwarte zostaną dwa wrocławskie kryte lodowiska – przy ul. Spiskiej oraz przy ul. Wejherowskiej.

Na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będą o zmianie kierunku jazdy.

W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni (200 par łyżew – rozmiary od 26 do 47). Również najmłodsi (1-3 latki) będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe), aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem.

W wypożyczalniach znajdziemy również kaski. Na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach. W tym roku cały sprzęt będzie dezynfekowany na bieżąco przez obsługę lodowisk.

Osoby korzystające z lodowisk zobowiązane są zachować szczególne zasady bezpieczeństwa, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, w tym z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz stosować się do aktualnych „Zasad korzystania z lodowisk WCT Spartan sp. z o.o. w okresie epidemii COVID-19”.

Na lodowiskach będą obowiązywały poniższe zasady:

 • OBOWIĄZUJE LIMIT OSÓB PRZEBYWAJACYCH jednorazowo w obiekcie:
  lodowisko Spiska – 180 osób, lodowisko Orbita – 60 osób
 • OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST i NOSA (maseczka, przyłbica) PODCZAS PRZEMIESZCZANIA SIĘ PO OBIEKCIE – Klienci zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos przed wejściem do obiektu, w kolejce do kasy, do wypożyczalni sprzętu, w szatni i podczas przemieszczania się w obiekcie.
  Na samej płycie lodowiska zalecamy również podczas jazdy na łyżwach zasłaniać usta i nos.
 • OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK – każda osoba na terenie obiektu zobowiązana jest do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt. Środki do dezynfekcji rąk znajdują się przy wejściu oraz w toaletach i szatniach.
 • ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO min. 1,5-2 m szczególnie podczas przebywania w kolejce przed obiektem, przy kasie, przy wypożyczalni i w szatni.
 • ZAKAZ korzystania z lodowiska przez osoby z objawami infekcji.
  Cieszymy się, że miłośnicy łyżwiarstwa będą mogli wrócić po długiej przerwie na ślizgawki na naszych lodowiskach, jednocześnie wszyscy musimy współpracować w celu minimalizacji ryzyka zakażenia chorobą COVID-19 poprzez zachowanie się do powyższych zasad.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content