Wojewoda Obremski: Przygotowujemy się do powstania szpitala polowego

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Od dziś (19.10) w życie weszły kolejne ograniczenia związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. W strefie czerwonej nie można zorganizować imprezy okolicznościowej, zaś w powiatach żółtych dopuszczalne są jedynie skromne przyjęcia bez możliwości tańczenia. Od stacjonarnej nauki odchodzą szkoły średnie i wyższe. Do nowych obostrzeń odniósł się Jarosław Obremski – wojewoda dolnośląski.

Poniedziałek to także pierwszy dzień roboczy z ograniczeniami w transporcie publicznym. Zajętych może być jedynie 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent liczby wszystkich miejsc w autobusie, tramwaju czy pociągu.

Stadion Narodowy ma stać się szpitalem polowym. Czy taki tymczasowy szpital powstanie we Wrocławiu pytaliśmy wojewodę dolnośląskiego. – Przygotujemy się do takiego wariantu, mówi Jarosław Obremski.

– Będą nakładane sankcje finansowe na szpitale za opóźnienia w dezynfekcji, mówi wojewoda.

Czy można było zrobić więcej w walce z koronawirusem? – Być może straszyć bardziej społeczeństwo, mówi Jarosław Obremski.

– Aktywny dzień w pracy, na ulicy, klubie oznacza pewność kontaktu z osobą zakażoną na Covid -19.

W niedzielę, że odnotowano kolejnych 8,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. To drugi najwyższy bilans od początku epidemii.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content