Jak wychowywać młodzież w trudnych czasach pandemii?

fot. Radio Rodzina

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają panów na kolejne spotkanie oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Wydarzenie odbędzie się w piątek 23 września w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie adoracją o 18.30.

Następnie zostanie odprawiona Eucharystia a po niej ks. Jerzy Babiak SDB wygłosi konferencję pt. „Młodzież pasja i wychowanie”.

Od początku tego roku jesteśmy stale informowani o przebiegu pandemii, jej skutkach i przewidywanych przyszłych nieszczęściach. Koronawirus wciska się w każdy moment bieżącego życia. Czytamy o wirusie, słuchamy o wirusie i rozmawiamy o wirusie. Ma on wpływ na nasz stan umysłu, pracę, finanse, mieszkanie i życie rodzinne. Ale wirus nie może nas zwolnić od odpowiedzialności za naszych bliskich, szczególnie dzieci. Nie możemy dać się zawłaszczyć i  zdominować wirusowi. Zapomnieć, że nasze córki i synowie, wkraczające powoli w dorosłość, mają swoje nastoletnie pasje, rozterki, pragnienia i potrzebują odpowiedniego prowadzenia. Co będą pamiętać ze swojego nastoletniego życia w przyszłości?

Trzeba być odpowiedzialnym i rozsądnym ale należy przede wszystkim pamiętać, że siła i moc jest w Jezusie Chrystusie, który jest drogą, prawdą i życiem. A obecna młodzież, to przyszli kapłani, lekarze, nauczyciele, politycy, inżynierowie, mechanicy i rodzice… Pomimo zmiennych i zalęknionych okoliczności posłuchajmy o tym, co ważne dla młodzieży i przyszłości Polski podczas konferencji ks. Jerzego Babiaka SDB.

W trosce o drugiego człowieka spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

·         Zasłonięciu nosa i ust (maseczka, przyłbica, chusta) w kościele

·         Dezynfekowaniu rąk przed wejściem do świątyni

·         Zachowaniu dystansu społeczny.

·         Powstrzymaniu się od uczestnictwa w przypadku pojawienia się nagle jakichkolwiek objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar itp).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content