Duchowa Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi

fot. Radio Rodzina

W tym roku w pieszej pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy ze względu na obostrzenia brała udział znacznie ograniczona liczba pielgrzymujących. Tym razem na szlak wyruszyła delegacja jedynie 25 osób, która zaniosła intencje pielgrzymów naszej archidiecezji.

Łączyliśmy się na żywo z pielgrzymami. Mówi s. Maria Elżbietanka.

Pielgrzymi mogli uczestniczyć duchowo w pielgrzymce. W Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbyła się uroczysta Msza Święta, transmitowana na antenie Radia Rodzina.

Święta Jadwiga Śląska (1178-1243 r.) jest patronką Archidiecezji Wrocławskiej. Była żoną Henryka I Brodatego, fundatora klasztoru trzebnickiego. Po śmierci męża zamieszkała w zgromadzeniu, opiekowała się ubogimi.

Czy ona w swoim życiu też zadawała sobie to proste pytanie – choć samo w sobie bardzo skomplikowane – dlaczego? – mówił w homilii ks. Piotr Filas, kustosz sanktuarium.

Z pewnością takie słowo mogła wypowiadać Maryja. Wiedziała że słowo Boże trzeba przyjąć i rozważać. Czy z tego powodu św. Jadwiga trzymała figurkę w swoim ręku chcąc Maryję naśladować?

Dzisiaj w tym świecie skomplikowanym, którego do końca nie rozumiemy spróbujmy modląc się do św. patronki nauczyć się w taki sposób odpowiadać na pytania zaczynające się od słowa „dlaczego?”. Z takim naturalnym, pełnym oddania Bogu zaufaniem, jak robiła to ona – podkreślał ks. Piotr Filas.

Posłuchaj całego kazania:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content