Wracają limity wiernych w kościołach [komentarz]

Fot. ekai.pl

Od soboty 17 października w życie wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa w żółtych i czerwonych strefach. Proboszczowie muszą obliczyć i poinformować, ilu wiernych będzie mogło przebywać w kościele.

Limity ogłoszone przez kancelarię premiera RP dotyczą nie tylko Kościoła, ale też restauracji czy instytucji kultury. Wszystko po to, by ograniczyć transmisję koronawirusa.

W strefie żółtej (czyli we Wrocławiu) w kościele będzie mogło przebywać tylu wiernych, ile wynika z przelicznika 1 osoba na 4 m2 pow. kościoła. W czerwonej strefie przelicznik ten wynosi 1 osoba na każde 7 m2.

-Od początku epidemii przypominamy księżom proboszczom o konieczności przestrzegania norm i obostrzeń wyznaczanych przez służby -mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej.

Część parafii chce zwiększyć liczbę niedzielnych Mszy Świętych.

Jak na razie metropolita wrocławski abp Józef Kupny nie wprowadza dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

-Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na wyjście na zewnątrz, mogą łączyć się ze wspólnotą Kościoła np. za pośrednictwem mediów.

-dodaje ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii.

Limity wiernych w kościołach w całej Polsce będą obowiązywać do odwołania.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content