Dlaczego warto wybrać kalendarz adwentowy na prezent?

mat. pras.

Czy już teraz zastanawiasz się, czym możesz obdarować swoich bliskich podczas Świąt Bożego Narodzenia? Jeżeli tak, rozważ zakupy wcześniej, aby uniknąć stresu i mieć większy wybór. Poznaj rady, jak zaopatrzyć się w niebanalny prezent dla Twojego dziecka!

Pomyśl o prezentach już dziś

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Większość z nas jednak zostawia zakup prezentów na ostatnią chwilę – czasami nawet do samego dnia Wigilii. Jesteśmy wówczas narażeni na bardzo duże kolejki w sklepach, ogólne poddenerwowanie i bezradność. Często półki z zabawkami są już puste i nie jesteśmy w stanie wybrać czegoś naprawdę zadowalającego. Z tego powodu warto zastanowić się dużo wcześniej, co wyjątkowego chcemy podarować swoim bliskim. Już od października pojawiają się liczne świąteczne oferty, zestawy, gratisy. Dużą popularnością cieszą się obecnie zakupy online. Zapewnia to uniknięcie kolejek i „przedświątecznej gorączki”, co w czasach pandemii może być szczególnym atutem. Możemy dokładnie obejrzeć przedmioty, a produkt zostanie dostarczony przez kuriera pod nasz dom. Wiele marek oferuje przejrzyste katalogi prezentów z szerokim asortymentem. Na co więc warto się zdecydować?

Popularność kalendarzy adwentowych

Część z nas na pewno korzystała z tradycyjnych kalendarzy adwentowych z 24 okienkami wypełnionymi czekoladkami. Pozwalało to na osłodzenie czasu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i sprawiało dużą radość. Obecnie popularność takich rozwiązań skłoniła do licznych urozmaiceń – w tym roku większość marek oferuje swoje wersje kalendarzy z kosmetykami, herbatami, skarpetkami, a nawet zabawkami. Jest to z pewnością doskonały sposób na prezent – wystarczy upewnić się, czym interesuje się osoba przez nas obdarowywana. Najlepiej podarować taki podarunek już na początku grudnia, aby od pierwszego dnia była możliwość otwierania jednego okienka dziennie. Można jednak zrobić to również z okazji Mikołajek czy już w dniach Bożego Narodzenia. Wśród ofert, jakie możemy znaleźć znajdują się zarówno propozycje dla chłopców, jak i dziewcząt. Niezwykle popularne stają się kalendarze Lego! Jest to uniwersalna propozycja dla każdego, która pozwala na poruszenie kreatywnego myślenia i wyobraźni. Składanie każdego dnia części obiektu wzbudza ciekawość dziecka i nie pozwala mu na nudę. Możemy wybrać takie konstrukcje do składania, jakie sobie życzymy – od zamków po samochody, łodzie podwodne czy całe miasteczka. Często występują sezonowe oferty na klocki tematyczne – inspirowane filmem „Harry Potter”, serią „Star Wars”, czy Lego Friends. Zobacz kalendarze adwentowe Lego, aby dowiedzieć się więcej. 

Spróbuj nowych marek

Zakup kalendarza adwentowego to również dobra okazja na lepsze poznanie asortymentu niektórych marek. Zazwyczaj nie kupujemy kilkunastu produktów pełnowartościowych, a w większości z oferowanych kalendarzy otrzymujemy 24 mniejsze przedmioty, które pozwalają na przetestowanie każdego z nich lepiej. Często wartość produktów przekracza cenę kalendarza, a więc wychodzą one naprawdę korzystnie cenowo. Dodatkowo, dobrą okazją do zaopatrzenia się jest Black Friday. Tego dnia promocje sięgają nawet do 60%, a jako że odbywa się on pod koniec listopada, możemy zdążyć jeszcze przed okresem adwentu. Kalendarzem adwentowym możemy obdarować z pewnością całą rodzinę, ponieważ z obecnym szerokim asortymentem każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele marek kosmetycznych oferuje kalendarze zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a dzieci z pewnością będą zadowolone z wielogodzinnych zabaw podzielonych na dni. Takie prezenty wykształcają również w dziecku cierpliwość – ma świadomość, że danego dnia układa tylko część swojego podarunku i wyczekuje na kolejny. Kalendarz adwentowy to dobry prezent zarówno dla siebie, jak i swoich bliskich. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co kupić, z pomocą przychodzi internet i tysiące możliwości – z pewnością kalendarz adwentowy wywoła uśmiech na każdej twarzy, przypominając nostalgiczne momenty kalendarzy czekoladkowych. Taki gest pozwoli na umilenie bliskim oczekiwania na ten szczególny czas w roku. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content