Wojewódzkie Szpitale we Wrocławiu wstrzymują przyjęcia na kluczowych oddziałach

Szpital im. Falkiewicza. Fot. dolny-slask.org.pl

Oddział internistyczny Szpitala na Brochowie oraz ginekologia przy ul. Kamieńskiego wstrzymują od dziś przyjęcia pacjentów. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń COVID-19 wśród personelu medycznego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, sytuacja dotyczy dwóch placówek.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział internistyczny ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u blisko 15 pacjentów oraz około 10 osób z personelu medycznego. Na oddziale chorób wewnętrznych przebywa pod opieką łącznie blisko 40 pacjentów. Nadal odizolowana jest również jedna strefa na oddziale położniczym, gdzie po potwierdzeniu zakażenia u 5 położnych pod obserwacja przebywa 10 ciężarnych pacjentek.

W Szpitalu na Brochowie funkcjonuje jeden z punktów wymazowych, wykonujący testy na obecność koronawirusa. Personel dziennie wykonuje tam blisko 140 pobrań u zgłaszających się mieszkańców.

Z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego wstrzymuje przyjęcia pacjentek na oddział położniczo-ginekologiczny.

-mówi Michał Nowakowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przyjmowane będą wyłącznie pilne przypadki – dodaje rzecznik Urzędu.

Na Oddziale przebywa pod opieką medyczną 60 pacjentek, u żadnej nie potwierdzono zakażenia koronawirusem.

Co ważne, w szpitalu przy ul. Kamieńskiego z powodu COVID-19 ograniczone jest również funkcjonowanie oddziału chirurgii wraz z chirurgiczną strefa SORu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content