Wojewoda: Walka z pandemią odbywa się na poziomie obywatelskim

fot. Radio Rodzina

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski przestawił bieżącą strategię zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na Dolnym Śląsku. Apelował ws. zakrywania nosa i ust. Tylko dziś było pól tysiąca naruszeń obowiązujących od soboty obostrzeń.

– Jesteśmy w bardzo trudnym momencie walki z pandemią. Tempo zachorowań w naszym województwie jest duże, choć dalej nie należymy do czołówki. Walka z pandemią odbywa się na poziomie obywatelskim.

Wojewoda apelował do mediów o propagowanie odpowiedzialności społecznej.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu Dariusz Wesołowski przedstawił pracę policji w czasie zaostrzonego rygoru związku z pandemią koronawirusa.

– Tylko w sobotę (10.10) policja odnotowała 1200 naruszeń, dziś (15.10) liczba zmniejszyła się o połowę, co świadczy, ze wrasta nasza odpowiedzialność i samodyscyplina, mówi komendant Wesołowski.

– Funkcjonariusze narażają swoje życie, obecnie 92 policjantów i 12 pracowników cywilnym policji jest zarażonych, zaznacza Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

Przypomnijmy, od soboty (10.10) w związku z rekordowymi zachorowaniami na Covid – 19 obowiązuje zakrycie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Cała Polska należy do tzw. strefy żółtej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content