Przed nami Festiwal Naukowy E(x)plory Wrocław 2020

pixabay

Warsztat dla domowych konstruktorów, pokaz o gazach kriogenicznych czy fotografia okiem inżyniera. Już w piątek 16 października odbędzie się Festiwal Naukowy E(x)plory. Z racji ograniczeń związanych z koronawirusem, w tym roku w całości online.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie trwał do wieczora. Szczegóły przybliża Agnieszka Pałys z Wrocławskiego Parku Technologicznego (Fundacja Pro Mathematica).

W sesji wieczornej poznamy finalistów konkursu, którzy ze swoimi nowinkami technicznymi będą mogli pokazać się szerszej publiczności już w listopadzie podczas głównego finału w Gdyni – dodaje Agnieszka Pałys.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy uczeń i pasjonat nauki, wystarczy zarejestrować się przez portal www.explory.pl

Program wydarzenia podzielony został na trzy bloki:

pakiet wykładów, warsztatów i pokazów naukowych do przeprowadzenia w dowolnym czasie między 16.10 a 22.10 (obowiązują zapisy)

wykłady, dyskusje i rozmowy na żywo (dostępne bez zapisów)

prezentacja młodych naukowców i projektów badawczych

Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Mgr inż. Adam Zahler odkryje techniczne parametry fotografii i opowie czym dla inżyniera jest idealne zdjęcie. Ponadto odbędzie się pokaz naukowy o gazach kriogenicznych oraz w warsztat z robotyki, podczas którego uczestnicy stworzą hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek. Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy największego bloga popularnonaukowego w Polsce  Crazy Nauka przedstawią teorie spiskowe związane z kosmosem, jak powstają i jak nie dać się wkręcić.

Młodzi naukowcy i ich projekty

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu weźmie udział 20 projektów. Wśród nich są m.in. projekt „Zdrowa czekolada” autorstwa licealistki Martyny Fiałkowskiej, „Water Recovery System”- system służący zminimalizowaniu zużycia wody pitnej Adama Bajorka czy inteligentny system przewietrzania przygotowany przez Daniela Czecha i Mateusza Niedobeckiego.

Całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo na stronie http://bit.ly/explory2020, profilu Facebook Explory oraz kanale YoutubeExplory. Pełny program Festiwalu, opisy projektów badawczych i videowizytówki młodych naukowców biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory znajdują się na https://www.explory.pl/2020/

mat. pras. organizatora – Gospodarzem Regionalnego Festiwalu E(x)plory we Wrocławiu jest Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content