Pielgrzymka duchowa do grobu św. Jadwigi Śląskiej

fot. trzebnicasds.wordpress.com

Pandemia pokrzyżowała plany Salwatorianów w Trzebnicy, organizatorów uroczystości odpustowych ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Będzie jednak można pielgrzymować duchowo, do czego zachęcamy!

W tych trudnych czasach św. Jadwiga może być idealną patronką. – Jestem przekonany, że tak. Co może potwierdzić wydarzenie z 11 marca, czyli odkrycie po 256 latach jej doczesnych szczątków. Proszę zobaczyć na sceny, które są przedstawione w nawie głównej bazyliki pokazujące jak indywidualnie i z jaką troską św. Jadwiga podchodziła do chorych. Jestem przekonany, że Pan Bóg w jakimś sensie postawił ją jako przewodniczkę na drogach pandemii – mówi ks. Piotr Filas SDS, kustosz Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z KS. PIOTREM FILASEM SDS:

Uroczystości odpustowe zaplanowane na 16-18 X będą miały skromniejszą niż dotąd formułę. Nie będzie m.in. procesji z relikwiami św. Jadwigi Śląskiej.

Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w wydarzeniu. 17 października o godz. 16:30 w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się uroczysta Msza Święta. Będzie ona transmitowana na antenie Radia Rodzina.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content