Mieszkańcy Trójkąta odmieniają słynne podwórko

Fot. Prace w podwórku przy ul. Komuny Paryskiej 63 we Wrocławiu

Przestrzeń w kwartale ulic Komuny Paryskiej, Prądzyńskiego, Kościuszki i Pułaskiego przechodzi oddolną rewitalizację. Mimo muru postawionego przez dewelopera, mieszkańcy budują dialog ponad podziałami.

Podwórko przy Nowej Papierni zasłynęło z konfliktu, który narastał, gdy mieszkańcy oddzielni murem od starego osiedla, dodatkowo zamieścili tam kolczasty drut – tłumaczy Anna Karnafel, inicjatorka zmian.

Kolejnym problemem były szczury, rozrzucone śmieci i brak zieleni.

Mieszkańcy zgłosili sprawę do magistratu i Zarządu Zasobów Komunalnych z prośbą o interwencję. Nie było pewności, kiedy miasto uporządkuje tę przestrzeń. Dlatego sąsiedzi zakasali rękawy i sami postarali się o środki.

W ramach projektu Akademia Liderów Przedmieścia Oławskiego udało się pozyskać od Stowarzyszenia TuRazem 5 tys. zł. Wśród nasadzeń pojawiły się m.in. trawy pampasowe, iglaki, drzewka hakuro oraz wierzby.

W rewitalizacji uczestniczyli zarówno mieszkańcy kamienic, jak i nowych bloków – dodaje Anna Karnafel, mieszkanka Nowej Papierni.

Wspólna praca cieszy oko. Miejmy nadzieję, że nie ulegnie dewastacji.

Naprawa relacji sąsiedzkich trwa. Mur o powierzchni 400 m2 pozostanie, ponieważ jest częścią konstrukcyjną parkingu. Pojawi się na nim jednak mural pt. „Jedność”, który również powstanie z inicjatywy oddolnej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content