Pielgrzymka do Trzebnicy odwołana. Będziemy transmitować Mszę Świętą

Fot. Marcin Mazurkiewicz. Bazylika św. Jadwigi w Trzebnicy

Piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy w tym roku się nie odbędzie. To efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i zaostrzonych przepisów sanitarnych.

Organizatorzy musieli odwołać pielgrzymkę zaplanowaną na sobotę 17 października. Aktualne przepisy ograniczają liczbę uczestników zgromadzeń do 150-ciu osób.

Decyzja była konieczna, w ostatnich latach w drodze do św. Jadwigi uczestniczyło po kilka tysięcy osób rocznie.

-mówi ks. Tomasz Płukarski, rzecznik pielgrzymki.

Na szlak wyruszy jedynie delegacja 100 osób, która zaniesie intencje pielgrzymów naszej archidiecezji – dodaje rzecznik.

W sobotę o godz. 6:00 w Katedrze Wrocławskiej nastąpi nabożeństwo posłania i wymarsz. Trasa poprowadzi przez: Wrocław – Krzyżanowice – Malin – Wysoki Kościół aż do Trzebnicy.

Święta Jadwiga Śląska (1178-1243 r.) jest patronką Archidiecezji Wrocławskiej. Była żoną Henryka I Brodatego, fundatora klasztoru trzebnickiego. Po śmierci męża zamieszkała w zgromadzeniu, opiekowała się ubogimi.

-mówi ks. Tomasz Płukarski.

Uroczystości odpustowe zaplanowane na 16-18 X będą miały skromniejszą niż dotąd formułę. Nie będzie m.in. procesji z relikwiami św. Jadwigi Śląskiej.

Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w wydarzeniu. 17 października o godz. 16:30 w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się uroczysta Msza Święta. Będzie ona transmitowana na antenie Radia Rodzina.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content