Iga Świątek w finale Roland Garros. Jakie ma szanse na zdobycie Wielkiego Szlema?

Facebook: Iga Świątek

19-letnia tenisistka z Warszawy może zapisać się na stałe w historii tenisa wielkiego formatu. Już w najbliższą sobotę (10.10) o godzinie 15:00 zmierzy się w finale French Open z Sofią Kenin, numer 6 rankingu WTA.

Iga w rankingu WTA zajmuje 53 pozycję, jednak wiemy, że to nie liczby grają. Co więcej, obie panie już raz się spotkały na mączce, miało to miejsce w 2016 roku w 1/8 finału również French Open, wtedy to nasza rodaczka pokonała amerykankę 2:0 (6:4; 7:5).

Dziennikarz sportowy, redaktor portalu tenisklub.pl – Andrzej Gliniak zaznacza, że to nie jest przypadek, iż Iga Świątek zaszła tak daleko.

Średnio każdy mecz Polki na tym turnieju trwa niewiele ponad godzinę, do finału dotarła bez straty seta.

– Iga Świątek nie wygrywa, ona gromi rywalki – komentuje Gliniak.

Już teraz nasza rodaczka jest na ustach całego sportowego świata, to niebywały sukces – dodaje ekspert.

Nie ukrywam, że dużym wyzwaniem dla Igi będzie pokonanie w finale Sofii Kenin, choć Polka jest faworytką w tym spotkaniu. Warto dodać, że Amerykanka dobrze radzi sobie na kortach twardych, ale widać, że na mączce też się odnalazła. Przypomnę, że w półfinale pokonała Petrę Kvitovą, która ma na koncie 2 Wielkoszlemowe triumfy. Mecz będzie zacięty, ale wierzę, że zwycięsko wyjdzie z tego Iga Świątek

– podkreśla Andrzej Gliniak.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content