Inwestycje w gminie Długołęka

fot. Radio Rodzina

Pomimo pandemii koronawirusa w gminie Długołęka realizowane są zaplanowane inwestycje. Publikujemy miejsca, w których zmieniła się przestrzeń dla mieszkańców.

Kiełczów

18 sierpnia w Urzędzie Gminy odbyło się przekazanie placu pod budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w rejonie ulicy Rzecznej w Kiełczowie. Wykonawcą prac budowlanych jest lider: Hydrohand Andrzej Guździoł i partner: Juskowiak Maciej Ślusarstwo, Mechanika maszyn, Roboty Budowlano-Instalacyjne. Inwestycja zostanie zrealizowana w rok, a jej koszt to 2.572 339,80 zł.

Domaszczyn

25 sierpnia dokonano odbioru robót związanych z remontem nawierzchni i konstrukcji ul. Słonecznej w Domaszczynie. Wykonawcą była firma „AN-GREG”. Remont ulicy wraz z usunięciem kolizji złącza nN kosztował 145 755,00 zł.

Kiełczów

27 sierpnia w szkole w Kiełczowie odbyły się konsultacje, dotyczące budowy skateparku przy ul. Szkolnej w tej miejscowości. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gminy Długołęka oraz mieszkańcy. Co najbardziej cieszy, przybyła również młodzież, która wygłosiła swoją opinię na temat prezentowanego projektu. Były to bardzo cenne i profesjonalne uwagi, za które bardzo dziękujemy. Zgłaszane pomysły, dotyczyły wyposażenia skateparku.

Szczodre

3 września dokonano odbioru inwestycji, która ma na celu poprawę komunikacji w Szczodrem, a także poprawę standardu dojazdu do posesji. Roboty budowlane polegały na wykonaniu remontu sięgacza ul. Trzebnickiej o długości 40 m, wraz z włączeniem do drogi powiatowej nr 1341D. Ich koszt wyniósł 84 870 zł, a wykonawcą była firma Wojciech Bisek „Bisek”.

Siedlec

Dobre wiadomości dla mieszkańców Siedlca. 9 września w urzędzie gminy wójt parafował umowę na remont drogi gminnej nr 243/2, czyli po prostu Miłej w Siedlcu.
– Przez dłuższy czas czekali państwo na naprawę nawierzchni, a przede wszystkim poprawę jakości tego odcinka. Po remoncie droga zyska zupełnie nową nawierzchnię asfaltową wraz z poboczami z kruszywa – mówi Wojciech Błoński. Wykonawcą robót będzie firma COLAS Polska Sp. z o.o., wartość zadania pochłonie 963 738,37 zł. Termin realizacji inwestycji planowany jest na 10 listopada br. Przy założeniu oczywiście, że pogoda „zagra” razem z nami. Warto także podkreślić, że jako urząd pozyskaliśmy 168 tys. zł na realizację inwestycji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Brzezia Łąka

12 września w Brzeziej Łące odbyło się spotkanie w sprawie projektu koncepcyjnego rozdołu nr dz.12/2, 11, obręb Brzezia Łąka (zaznaczony na mapie). Planujemy w tym miejscu rozpocząć inwestycję, która będzie podzielona na trzy strefy: rekreacyjną, naturalny plac zabaw oraz tor rowerowy.

Kiełczów

Zakończyła się budowa łącznika przy ul. Szkolnej. Wykonawcą było konsorcjum firmpod nazwą MABUD S.C., M. Chojecki, A. Atras z siedzibą we Wrocławiu. W ramach zadania wykonano kanalizację deszczową budowanej drogi, oświetlenie drogowe, przebudowano kolizyjne uzbrojenie terenu i drogę, w skład której wchodzą pobocza utwardzone o zmiennej szerokości, dostosowanej do lokalnych warunków, a także miejsca postojowe i zjazdy indywidualne. Nawierzchnia drogi, poboczy oraz miejsc postojowych wykonana została z kostki betonowej – łącznie ok. 194 mb drogi. Wartość umowy wyniosła 767 117,43 zł.

Kiełczów

24 września wójt spotkał się z Michałem Ostafinem – prezesem zarządu Host Inwestycje 4 Sp. z o.o. Sp. k. To przedstawiciel firmy, która w Kiełczowie realizuje inwestycję budowlaną – osiedle. Panowie doszli do porozumienia w sprawie ulicy Klonowej. Firma zaprojektuje oraz wybuduje na całej długości drogę (540 metrów)
o szerokości minimum 5 metrów wraz ze zjazdami i dojściami na posesję oraz wykona odwodnienie. Z kolei po stronie gminy pozostanie sfinansowanie kanalizacji i oświetlenia. Planowane rozpoczęcie budowy tego odcinka to styczeń przyszłego roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w grudniu mieszkańcy korzystać będą mogli z nowej, bezpiecznej i komfortowej drogi.

Drogi w budowie

W Kiełczowie ruszyła długo wyczekiwana przebudowa ulicy Modrzewiowej wraz z oświetleniem i odwodnieniem ulicznym. Droga zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej z jednostronnym chodnikiem, zjazdami i dojściami na posesje. Będą również pobocza z kruszywa i kanalizacja deszczowa. Prace zakończą się do 30 listopada br. Siedlec połączy się z Pierwoszowem. Do 15 listopada br. powstanie droga z nawierzchnią asfaltową z poboczami z kruszywa. Natomiast w Łozinie, w stronę Tokar, zaawansowane prace drogowe realizuje starostwo powiatowe.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content