Długołęka z nową Wiejską

fot. Pośpieszni Fotografia

Za nami symboliczne przecięcie wstęgi przy ul. Wiejskiej w Długołęce, na co czekano wiele lat. – Udało się zmodernizować jedną z najważniejszych tras w Długołęce i z tego powinniśmy być najbardziej zadowoleni – mówi wójt Wojciech Błoński. – Zostały jedynie drobne prace, jak wzmocnienie skarp rowów, czy montaż progów zwalniających. Nie zmienia to jednak faktu, że możemy swobodnie tą drogą podróżować, a przede wszystkim bezpiecznie spacerować chodnikami – dodaje.

– Podziękowania należą się wojewodzie dolnośląskiemu Jarosławowi Obremskiemu oraz dyrektorowi wydziału infrastruktury DUW Małgorzacie Majcher za wsparcie i dołożenie wszelkich starań w realizację inwestycji. Słowa uznania należą się również wykonawcom – Grzegorzowi Stillerowi, Wojciechowi Bisekowi, radnym Agacie Kaczmarek, Dariuszowi Podymie, Krzysztofowi Karczewskiemu i Stanisławowi Azarewiczowi, pracownikom wydziałów remontów i inwestycji oraz pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych – na tę inwestycję pozyskaliśmy 1 586 700,00 zł. – Mam nadzieję, że nowy odcinek infrastruktury drogowej będzie służył mieszkańcom, tym bardziej, że w projektowaniu jest drugi etap – bezpośrednio do przejazdu i zaraz za nim, do „wylotu” na ul. Wrocławską – mówi wójt.

To niejedyna dobra informacja dla mieszkańców Długołęki. Kilka tygodni temu podpisana została umowa na remont wraz z przebudową budynku Gminnego Ośrodka

mat. praowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content