Bogdan Zdrojewski: „wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to dobry ruch”

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem, nietypowo, bo w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego, a nie jak to zawsze miało miejsce – w Pałacu Prezydenckim.

Nasz Poranny Gość – senator Bogdan Zdrojewski (PO) ocenia pozytywnie dwie kwestie związane z dokonaną rekonstrukcją rządu. Z jednej strony zmniejszenie liczby ministerstw, a z drugiej nominację na wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

W wyniku połączeń resortów teraz już tylko jeden minister odpowiada za edukację oraz naukę i szkolnictwo wyższe. Wybór padł na posła Przemysława Czarnka, którego wiele środowisk nie akceptuje ze względu na poglądy dot. osób LGBT.

– Poznałem posła Czarnka, przemawia za nim buta i arogancja – komentuje senator Bogdan Zdrojewski.

Senator uważa, że lepszą kandydaturą na to stanowisko, byłaby postać posłanki z Wrocławia – Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

W dalszej części rozmawialiśmy o nowych ruchach, które pojawiają się na scenie politycznej. Są to m. in. ruch Szymona Hołowni 2050, samorządy dla Polski czy Nowa Nadzieja Rafała Dutkiewicza.

– Rafał Dutkiewicz po raz kolejny próbuje zbudować formację polityczną, jest to bardziej „kolejna nadzieja”, niż „nowa nadzieja” – ocenia nasz Poranny Gość.

Rozmawialiśmy również o kondycji opozycji, a także „piątce dla zwierząt”.

Posłuchaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content