Pierwsza wyjazdowa porażka koszykarzy Śląska

Dobra postawa Aleksandra Dziewy i Eliijaha Stewarta nie wystarczyła. Koszykarski Śląsk Wrocław musiał uznać wyższość ekipy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przegrywając 76:72. Tym samym „Wojskowi” zanotowali pierwszą ligową porażkę na wyjeździe w bieżącym sezonie.

Śląsk do Gorzowa mógł jechać pełen optymizmu – i słusznie. Po ostatnim zwycięstwie nad Polpharmą Starogard Gdański 107:75 można było wierzyć, że koszykarze trenera Oliviera Vidiana są naprawdę w dobrej formie.

Niestety już w pierwszej kwarcie drużyna gospodarzy potwierdziła, że nie bez przypadek w tym sezonie nikt z Ostrowa zwycięski nie wyjechał, wygrywając pierwszą odsłonę spotkania 18:14. Warta uwagi jest świetna postawa Aleksandra Dziewy, który w tej części meczu zdobył aż 10 punktów.

Druga i trzecia kwarta znowu padły łupem gospodarzy, którzy wygrali je odpowiednio 23:20 i 23:18, Kiepska skuteczność oraz słaba dyspozycja w defensywie sprawiła, że przed czwartą kwartą Ostrów prowadził 64: 52.

To, co jednak wydarzyło się w ostatniej części spotkania przynajmniej na chwile pozwoliło jeszcze koszykarzom trenera Vidiana uwierzyć w końcowy sukces. W niespełna 3 minuty Eliijah Stewart trafił cztery razy za 3 punkty i Śląsk zbliżył się do swojego rywala tylko na 2 oczka.

Jednak nie wystarczyło to na drużynę z Ostrowa, która ostatecznie wygrała we własnej hali 76:72. Co zawiodło w tym spotkaniu? Z pewnością skuteczność kilku zawodników Śląska. Warto podkreślić jednak, że duet Dziewa – Stewart rzucił łącznie 44 punkty.

W ligowej tabeli z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek Śląsk zajmuje 8 pozycję. Szansa na kolejne zwycięstwo już w piątek 9 października. Wtedy Wrocławianie udadzą się do Lublina, by tam zagrać z liderem rozgrywek – Pszczółką Startem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!