X Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

Mat. prasowe organizatora

Już po raz 10. w Świdnicy odbywa się Ogólnopolski Kongres Małżeństw. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem “Świętowanie i codzienność”. W programie są prelekcje, modlitwa i koncerty. Trzydniowe spotkanie otworzył biskup świdnicki Marek Mendyk.

Kongres, jak każdego roku, odbywa się w pierwszy weekend października. Małżonkowie mają okazję spotkać się z prelegentami z całego kraju. Wśród nich jest ks. Krzysztof Porosło z Krakowa, który poruszył temat kapłaństwa każdego z nas:

Nie bez powodu tematem tegorocznego kongresu jest świętowanie, które dzisiaj jest wyzwaniem. Uczestnicy na ten temat mogli posłuchać świadectwa Moniki i Marcina Gomułków.

Spotkanie małżeństw z całej Polski odbywa się już po raz dziesiąty. “To trzydniowa randka, której celem jest pogłębianie wiedzy na temat funkcjonowania małżeństwa, a także wzmocnienie więzi między małżonkami przez słuchanie wykładów, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólne spędzenie czasu we dwoje lub w towarzystwie innych małżeństw” – powiedział dla KAI ks. Krzysztof Ora, współorganizator wydarzenia.

Każdy z prelegentów, w różnych kontekstach, odnosił się do tematu tegorocznego spotkania:

Co roku sala Teatru Miejskiego w Świdnicy była wypełniona po brzegi, tym razem względu na ograniczenia sanitarne w wydarzeniu uczestniczy 150 osób. Na kanale Youtube Małżeństwo Rodzina będzie można odsłuchać konferencje.

W tym roku w gronie prelegentów i gości jest też, m. in. o. Cyprian Tomaszczuk OSB, pomysłodawca i organizator pierwszych Kongresów Małżeństw. W programie Kongresu znalazły się prelekcje, ale także wydarzenia kulturalne oraz wspólna modlitwa.

Info za KAI/własne

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content