XX Dzień Papieski [ZAPOWIEDŹ]

Fot. FDNT Wrocław/FB

W haśle tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus” chcemy zawrzeć syntezę 25 lat pontyfikatu i 20 lat istnienia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – powiedział kard. Kazimierz Nycz. Podczas spotkania zapowiadającego XX Dzień Papieski, który będzie obchodzony w niedzielę 11 października.

Kard. Nycz podkreślił, że powstała za życia papieża Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, główną swoją rolę pełni po jego śmierci. Jak powiedział, zgodnie z założeniami Fundacji, jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II składającym się z tysięcy młodych ludzi uformowanych z pomocą fundacji. Jej celem jest propagowanie i przybliżanie osoby Jana Pawła II. „Z tej perspektywy 20 lat Fundacji wygląda wręcz imponująco” – dodał. W działalności Fundacji wyróżnił m.in. program stypendialny, przyznawanie nagród Totus Tuus i organizację Dnia Papieskiego. Kard. Nycz zaapelował też o rozpowszechnienie informacji o zbiórce, która wesprze młodych ludzi z małych miejscowości.

Jubileuszowy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” odbędzie się 11 października. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka środków na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

episkopat.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content