Jędrzej Marciniak: Powinniśmy oszczędzać zarówno pieniądze, jak i środowisko

fot. Radio Rodzina

Gościem Radia Rodzina był Jędrzej Marciniak wiceprezes zarządu Credit Agricole, który zwracał uwagę na to, że oszczędzanie pieniędzy w czasie pandemii koronawirusa jest szczególnie istotne.

Warto skorzystać z takiego mechanizmu jak „poduszka finansowa”. Powinna ona jednak towarzyszyć nam nie tylko w czasie pandemii, ale również, gdy powrócimy do normalnego trybu życia.

Credit Agricole namawia nas nie tylko do oszczędzania pieniędzy, ale również dbania o środowisko. Chcąc dać dobry przykład swoim klientom instytucja do roku 2022 planuje zredukować do zera używanie plastikowych kubków, naczyń czy innych przedmiotów.

Bank zorganizował również akcję „Bałtycka Odyseja”, w ramach której jego pracownicy wraz z klientami przeszli plażą trasę od Świnoujścia do Krynicy Morskiej, zbierając po drodze plastikowe śmieci.

– Nasi klienci powinni wiedzieć, że zależy nam na czymś więcej niż zwykłym robieniu biznesu. Dlatego zajmujemy się takimi tematami jak ograniczenie ilości plastiku w naszym środowisku – dodał prezes Marciniak.

W dalszej części rozmowy z naszym gościem odpowiedzieliśmy na pytanie, jak oszczędzać, podczas gdy większość banków zredukowała oprocentowanie swoich lokat do poziomu 0,1% oraz poznaliśmy specjalną ofertę dla fanów e-sportu. 

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content