PG: Wrocław stawia na rower i bezpieczeństwo

fot./kp.

„W kółko kręcę” to akcja, która ma zachęcić mieszkańców Wrocławia do wskoczenia na rowery. Czym? Zdrowym trybem życia, troską o środowisko oraz atrakcyjnymi nagrodami. Z Patrykiem Załecznym, pracownikiem Biura Prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu rozmawialiśmy także o pilotażowym projekcie „Szkolna Ulica”.

Akcja „W kółko kręcę”, która skierowana jest do osób powyżej 15 roku życia, ma pokazać, że rower może być całorocznym środkiem transportu. Żeby wejść do gry wystarczy pobrać aplikację.

Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody – dodaje pracownik wrocławskiego magistratu.

Więcej informacjo o akcji znajdziemy na stronie internetowej www.kolkokrece.pl.

W październiku też rusza pilotażowa akcja „Szkolna ulica”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze do szkoły. Początkowo do akcji zostały włączone Szkoła Podstawowa nr 34 przy ul. Gałczyńskiego oraz Zespół Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego.

Będzie to wyglądało w ten sposób, że na pół godziny przed pierwszą lekcją miasto będzie zamykać fragment ulicy bezpośrednio przy szkole.

O wcześniejszym zamknięciu ulic poinformowani zostali zarówno mieszkańcy jak i rady osiedla – dodaje Patryk Załęczny.

Pilotażowy projekt będzie trwał miesiąc i po jego zakończeniu i przeprowadzeniu specjalnej analizy magistrat podejmie decyzję o jego kontynuacji lub zakończeniu. Z Patrykiem Załęcznym rozmawialiśmy także po strefie 30 tempo plus.

Posłuchaj całej rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content