Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

www.malibracia.org.pl

30 lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. To szczególny czas, w którym pamiętamy o bliskim na seniorach – którzy prócz opieki zdrowotnej i odpowiednich warunków materialnych, potrzebują przede wszystkim naszej troski, czasu i obecności.

O opiece nad seniorami rozmawialiśmy z Sebastianem Madejem, wrocławskim koordynatorem Stowarzyszenia mali braci Ubogich, które za swoja dewizę przyjmuje ,,Kwiaty przed chlebem”. Działalność organizacji skupia się na walce z samotnością osób starszych – zajmuje się tym m.in program OBECNOŚĆ:

Małgorzata Krupa, wolontariusza Stowarzyszenia, zwraca uwagę, że Mali Bracia skupiają się na dbałości o komfort psychiczny swoich podopiecznych.

Nasi wolontariusze to nie tylko pomocnicy osób starszych, ale przede wszystkim ich przyjaciele. Odwiedzają osoby mieszkające samotnie, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. Towarzyszą seniorom na co dzień, rozmawiają, chodzą na spacery, do teatru, na wystawy. Organizują krótkie wycieczki za miasto.

– Stowarzyszenie Mali Bracia UbogichWięcej o działalności Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przeczytacie na ich stronie internetowej.

Kontakt do wrocławskiego koordynatora: +48 731 102 062

Posłuchaj całej rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content