Jak dobrze przygotować się do Black Friday?

fot. Radio Rodzina

Black Friday już niedługo. To święto zakupów pozwala na skorzystanie z wielu rabatów i akcji promocyjnych. Dowiedz się, jak rozsądnie kupować i wybierać tylko to, czego naprawdę potrzebujemy.

Przygotuj się już dziś

Czarny Piątek to coraz powszechniejsze święto również w Polsce. Swoje początki miało w Stanach Zjednoczonych – kraju wielkiego kapitalizmu i największych sklepów. Jest to dzień, w którym wszystko możemy kupić taniej o nawet 70%. W naszym kraju ta tradycja kiełkuje dopiero od kilku lat, ale obecnie większość dużych marek oferuje obniżki z conajmniej 20% rabatem. Z pewnością przyciąga to wielu klientów i pozwala zarówno na zwiększenie obrotów firm, jak i wyszukiwanie przez nas tańszych ofert. Zanim jednak zdecydujesz się na zwiedzenie całej galerii handlowej, warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które dobrze wprowadzić w życie, aby wyjść w tym dniu na plusie. Przede wszystkim należy dokładnie zastanowić się, co planujemy zakupić.

Nie ma nic gorszego niż nieprzemyślane, impulsywne zakupy. Wiele rzeczy zakupionych pod wpływem chwili nie zostaje nawet raz założone, a ponadto przyczynia się do zajmowania coraz to większej powierzchni naszej szafy. W efekcie mamy ciągły bałagan w domu i mnóstwo niepotrzebnych artykułów. Aby tego uniknąć, wcześniej dobrze jest zrobić dokładny research w naszym domu. Co właśnie się zepsuło, jaki sprzęt wymaga wymiany, a co można jeszcze naprawić. Ponadto, dość prozaiczną radą może być to, aby nie iść do galerii głodnym. Taki stan może utrudniać nam podjęcie racjonalnych zakupów, jesteśmy skłonni do wydawania więcej na niezdrowe artykuły spożywcze czy niepotrzebne przyjemności, które na krótko poprawią nam humor.

Warto wówczas wyczuć odpowiedni nastrój na takie wypady i sporządzić realną listę rzeczy do kupienia. Kiedy już to zrobimy, przez pewien czas dobrze jest obserwować produkty, w które zamierzamy się zaopatrzyć. Wiele firm wykorzystuje naszą naiwność i kilka tygodni przed świętem zakupów znacznie podwyższa ceny, aby w dzień Black Friday tylko upozorować znaczną obniżkę. Znajomość oryginalnych kwot za dane produkty pomoże nam w upolowaniu prawdziwej okazji. Aby ułatwić sobie zadanie, warto skorzystać z portalu gazetka-24, który oferuje najnowsze promocje na Black Friday. To tutaj możemy zobaczyć już dziś, jakie marki oferują najlepsze zniżki. Specjalna zakładka w wydarzeniach pozwala ocenić, gdzie najtaniej możemy zakupić nasze niezbędne produkty. Wiele ze sklepów oferuje ponadto Black Week, czyli przedłużenie dnia promocji na cały weekend, co pozwoli na dłuższe zastanowienie się nad koniecznościami.

Zakupy online coraz popularniejsze

Black Friday to nie tylko podróż do centrach handlowych, ale również zakupy w internecie! Branża e-commerce od lat dynamicznie się rozwija i praktycznie wszystkie marki wprowadziły swój asortyment do sklepów internetowych. Z pewnością zalet takiego rozwiązania jest wiele – od zaoszczędzenia czasu w porównaniu do tradycyjnych sklepów po szybką dostawę do naszego domu. Również i tutaj możemy znaleźć wiele ofert na Czarny Piątek. Zazwyczaj już po wejściu na interesującą nas stronę internetową możemy dostać informację, na jaki rabat możemy tego dnia liczyć. Świętem dedykowanym tylko zakupom online jest również Cyber Monday, który stanowi przedłużenie Black Friday, tylko z zachowaniem promocji w sklepach internetowych. W takich przypadkach warto skorzystać z gazetek promocyjnych, które te wszystkie okazje zbierają w jedną całość.

Możemy dowiedzieć się z nich, które marki wypadną najkorzystniej i jaki rabat jest oferowany. Często propnowane są również ciekawe rozwiązania jak na przykład kup 2 produkty, a trzeci otrzymasz gratis. Jeżeli poszukujemy asortymentu zagranicznego, dostęp do internetu również to nam zapewnia. Warto jednak pamiętać o większym koszcie za przesyłkę oraz możliwym dodatkowo naliczonym cle. Wybór jest z pewnością szeroki, ale warto dwa razy zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy i być prawdziwie świadomym konsumentem. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content