Koronawirus: wzrost zakażeń, w szpitalach są miejsca

Fot. Szpital Wojewódzki im. Gromkowskiego we Wrocławiu

W regionie podobnie jak w całym kraju odnotowuje się wzrost zachorowań na COVID-19. W Bolesławcu powstaje specjalny szpital modułowy, który pacjentów ma przyjmować od listopada.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w regionie wynosi w sumie 5030 – poinformował przed południem Wojewoda Jarosław Obremski.

Dziś rano potwierdzono 28 nowych przypadków. Zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego, jaworskiego, oławskiego, złotoryjskiego, wałbrzyskiego, lubińskiego, dzierżoniowskiego, wrocławskiego, lubańskiego, trzebnickiego, ząbkowickiego i milickiego.

Sytuacja w poszczególnych szpitalach w regionie

Najwięcej chorych na COVID-19 przebywa obecnie w Szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Placówka może przyjąć ponad 100 pacjentów z koronawirusem. Zajęta jest na razie połowa dostępnych łóżek.

-Leczenie pacjentów z Covidem przebiega dosyć indywidualnie – mówi rzecznik Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Urszula Małecka.

fmat.pras.

Liczba osób hospitalizowanych wzrosła też w Szpitalu Ogólnym ZOZ w Bolesławcu. Z wynikiem dodatnim jest tam 36 pacjentów. Nikt z nich nie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii.

Dolnośląskie placówki są przygotowane i mają miejsca dla pacjentów z COVID-em – dodaje Marszałek Marcin Krzyżanowski.

Łącznie w Polsce stwierdzono dziś 1306 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content