Mieszkańcy nie zgadzają się z decyzją wojewody

fot. Radio Rodzina

Klinika Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu ma leczyć pacjentki z koronawirusem. To oznacza zamknięcie placówki dla pozostałych kobiet. Mieszkańcy przekazali dziś wojewodzie petycję ws. zmiany decyzji.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wydał przed paroma dniami decyzję o zmianie miejsca przyjmowania ciężarnych z Covidem: ze szpitala przy Kamieńskiego we Wrocławiu na uniwersytecką klinikę.

Nie zgadzają się z tym środowiska, które zorganizowały internetową petycję. – Uważamy, że sprawę można rozwiązać inaczej – mówi Katarzyna Lubiniecka ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Klinika Ginekologii przy Chałubińskiego we Wrocławiu jest specjalistycznym ośrodkiem o trzecim stopniu referencyjności. To oznacza, że do takiej placówki trafiają kobiety z ciążą wysoko zagrożoną, o patologicznym przebiegu, gdzie istnieje wysokie ryzyko urodzenia wcześniaka przed 31. tygodniem.

Protest pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu – fot. Radio Rodzina

– Czy nie ma na terenie Dolnego Śląska innych ośrodków, o niższym stopniu referencyjności, które mogłyby przejąć chore na Covid pacjentki? – pyta Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet.

W obronie kliniki staje dziś dużo mam – m.in. pani Renata.

Petycję podpisało ponad 4200 osób (stan na godz. 12:00, 18 września) i cały czas dołączają kolejne. Wojewoda ma odnieść się do dokumentu po weekendzie.

ZOBACZ TEŻ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content