Zmiany w parkowaniu na Przedmieściu Świdnickim

fot. mat. ZDiUM

W tym tygodniu zakończy się porządkowanie parkowania, w tym wyznaczanie płatnych miejsc na Przedmieściu Świdnickim tj. ul. Żytnia, Pszenna, Jęczmienna, Lelewela, Kolejowa, Stysia i pl. Rozjezdny.

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Wrocławia, projekt obejmował wyznaczenie sposobu parkowania (równoległe i poprzeczne), zabezpieczenie chodników, wyznaczenie miejsc zastrzeżonych dla osób niepełnosprawnych oraz miejsc przejść dla pieszych, a także oznakowanie wyjazdów z garaży i zjazdów.

Na wybranych odcinkach od czwartku 1 października miejsca postojowe zostaną objęte opłatami, zgodnie z taryfikatorem opłat dla strefy C.

Ulice objęte opłatami znajdują się w strefie C, podstrefie VIII. Mieszkańcy mają prawo do zakupu abonament typu I. Informacje o abonamentach (wzory i cennik) są dostępne na portalu: http://www.zdium.wroc.pl/wzory-abonamentow/

Stawki opłat w strefie C wynoszą odpowiednio: 2 zł za 1. godzinę postoju; 2,10 zł za 2. godzinę postoju; 2,20 zł za 3. godzinę postoju; 2 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju.

Przypominamy również, że wraz z 1. stycznia 2021 r. obowiązywać będą nowe stawki opłat za parkingi we Wrocławiu. W strefie A zapłacimy za pierwszą godzinę 7zł, w strefie B – 5zł, a w strefie C – 3zł. Jednak te zmiany będą głosować radni na najbliższej sesji Rady Miasta (17 września).

inf. pras. ZDiUM

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content