IV Oławskie Lato Organowe

fot. Radio Rodzina

Trwa Oławskie Lato Organowe. 4 edycja tego wydarzenia przeniosła się w świat wirtualny, ze względu na panującą pandemie koronawirusa.

Po sporym zainteresowaniu poprzednim koncertem on-line organizatorzy postanowili zrealizować kolejny koncert. Tym razem za organami kościoła Piotra i Pawła w Oławie zasiądzie Mateusz Żegleń z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncert rozpocznie się 20 września o g. 20:00. Transmisję będzie można oglądać klikając w ten link.

Mateusz Żegleń jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie organów mgr. Andrzeja Garbarka, a obecnie studentem trzeciego roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów Piotra Rojka.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w interpretacji organowej, jak i improwizacji u profesorów takich jak: prof. Wolfgang Seifen, prof. Naji Hakim, dr hab. Hanna Dys, dr Tomasz Głuchowski, dr hab. Krzysztof Urbaniak. Koncertuje w kraju i za granicą, głównie w okolicach Dolnego Śląska. Na co dzień piastuje posadę organisty w parafii pw. św. Stanisława Kostki we Wrocławiu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content