Odszedł Bartek Skrzyński

fot. Radio Rodzina

Dziś (15.09) odszedł Bartek Skrzyński, Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Wrocławia, jedna z najbardziej aktywnych postaci we wrocławskim i dolnośląskim środowisku osób z niepełnosprawnościami.

Był współautorem wielu kampanii aktywizujących osoby niepełnosprawne. Zainicjował i koordynował program „Wrocław bez barier”. Społecznie pomagał przy kampaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywni Wrocław, Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Dolnośląskie Forum Integracyjne. Współpracował również z wieloma innymi organizacjami. Szefował powołanej przez siebie Fundacji „W-skersi”. W telewizji prowadził cykl audycji o takim tytule.

Wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jego sportową pasją był żużel.

Wielokrotnie gościł w Radiu Rodzina. Zawsze pełen energii i planów…

Informację o śmierci Bartka podał tuż przed 18 na swoim twitterowym profilu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Bartłomiej Skrzyński miał 41 lat.

(Aktualizacja 17.09.2020)

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 19.09.2020 o godzinie 13:00 w kościele pw. Jana Apostoła na wrocławskim Zakrzowie. Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu w Pawłowicach.

Zamiast kwiatów Rodzina zmarłego prosi o datki na budowę Centrum Chorób Rzadkich (Fundacja Potrafię Pomóc, nr rachunku w mBanku: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722, dopisek: na budowę centrum). Datki będzie można również przekazać na pogrzebie.

inf. wł.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content