LEGO dla dzieci – zabawki na święta, urodziny i inne okazje

mat. prasowe

Kupowanie prezentów dla dzieci z roku na rok staje się coraz trudniejsze. Zarówno maluchy, jak i te starsze pociechy mają już takie zaplecze różnorodnych zabawek, że wymyślenie czegoś nowego stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży w każdym wieku cieszą się klocki LEGO. Najnowsze zestawy to idealne zabawki na święta, urodziny czy inne okazje.

Happy baby playing with toy blocks in the kindergarten.

Dlaczego klocki LEGO?

Klocki Lego to z pozoru prosta, a w rzeczywistości bardzo oryginalna zabawka. Składanie poszczególnych elementów może wydawać się łatwe i nudne, ale szybko okazuje się, że takie zadanie zapewnia rozrywkę na długie godziny. Klocki można składać samemu lub w grupie. To świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem oraz do wspólnej zabawy.

Zalety klocków lego – oryginalność

Jeśli poszukujesz idealnej propozycji zabawki na święta czy dowolną inną okazję, warto przyjrzeć się bogatemu asortymentowi firmy LEGO. Marka stale poszerza swoją ofertę, uzupełniając ją o tematykę najpopularniejszą wśród młodszych i starszych dzieci. Dzięki temu każdy kolejny komplet klocków Lego jest zupełnie inny i oryginalny. Wszystkie zestawy zawierają unikalne elementy i umożliwiają tworzenie wyjątkowych konstrukcji. Dają zupełnie nowe możliwości i pole do popisu wyobraźni. 

Zalety klocków lego – nauka przez zabawę

Klocki lego są idealną zabawką na święta i urodziny nie tylko ze względu na świetną rozrywkę. Zestawy stanowią świetnie wyważone połączenie zabawy z nauką. Składanie klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz umiejętność łączenia i planowania przykładem mogą być Klocki LEGO city. Maluch uczy się postępować zgodnie z instrukcją i tworzyć skomplikowane konstrukcje. Sama zabawa złożonymi już elementami również nie pozostaje bez znaczenia. Pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętność tworzenia własnych, zupełnie oryginalnych historii i opowieści.

Zalety klocków lego – rozwój umiejętności manualnych

Składanie klocków Lego często jest dla maluchów nie lada wyzwaniem. Łączenie małych elementów wymaga skupienia oraz zręczności. Dziecko rozwija w ten sposób swoje umiejętności manualne. Uczy się dokładności i precyzji oraz zdolności do planowania dalszych ruchów.

Happy baby playing with toy blocks in the kindergarten.

Jak wybrać klocki Lego dla dziecka?

Klocki Lego to świetna propozycja zabawki na święta pod choinę oraz prezentu urodzinowego. Jednak aby wykorzystać cały potencjał LEGO, wybrany zestaw musi być dostosowany do wieku i zdolności manualnych dziecka. W sklepach znaleźć można komplety o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. Nie bez znaczenia pozostają również indywidualne zainteresowania pociechy, takie jak ulubione bajowe postacie, zwierzęta, kolory czy pojazdy. 

Najpopularniejsze serie klocków Lego

Najpopularniejsze urodzinowe i świąteczne zabawki Lego to m.in.:

  • Lego City – to idealna propozycja dla chłopców w każdym wieku. Zestawy pozwalają na zbudowanie np. wozów strażackich, policji, remizy czy samolotów i helikopterów.
  • Lego Friends – to najczęstszy wybór dla dziewczynek. Większość zestawów przeznaczonych jest dla dzieci powyżej 6. roku życia. Kolorowe i miłe dla oka zestawy umożliwiają nieograniczoną zabawę z użyciem klockowych przyjaciół, zwierzątek, roślin oraz wesołych pojazdów.
  • Lego Architecture – te zestawy stanowią już nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych fanów. Doskonale sprawdzą się jako prezent dla nastolatka lub dorosłego. Pozwalają na stworzenie niezwykle realistycznych zabytków i panoram najsłynniejszych miast świata, takich jak Londyn, Paryż czy San Francisco. 
  • Lego DUPLO – to propozycja dla najmłodszych dzieci. Zestawy zawierają powiększone klocki, które umożliwiają bezpieczną zabawę maluchom w każdym wieku.

Gdzie znaleźć najlepsze świąteczne zabawki Lego?

Wybór klocków Lego jest naprawdę ogromny. Dostępne w sklepach zestawy znaleźć można na naszym portalu. Możesz tu również porównać ceny kompletów w poszczególnych sklepach oraz zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Pozwala to zyskać pewność, że Twój wybór LEGO jest najlepszą zabawką świąteczną lub urodzinową, jaką możesz podarować swojemu dziecku.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content