Wrocław solidarny z Białorusią. Prezydent powołał pełnomocniczkę

fot. Radio Rodzina

Jacek Sutryk przedstawił swojego nowego pełnomocnika ds. mieszkańców pochodzenia białoruskiego. Została nim pani Tatsiana Andrushka.

-Wszyscy śledzimy wydarzenia na Białorusi i mocno trzymamy kciuki za to, by doszło tam do trwałej zmiany – mówił dziś prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezydent nawiązał do niedzielnej (13.09) manifestacji „Solidarni z Białorusią”. Na wrocławskim Rynku zebrały się setki osób z flagami i białymi różami, a artyści Teatru Muzycznego Capitol odśpiewali protest-song „Mury”.

Miasto chce realnie pomagać Białorusinom mieszkającym we Wrocławiu i w Polsce.

Fot. „Solidarni z Białorusią”- FB prezydenta Wrocławia

Pełnomocniczką prezydenta ds. kontaktów z mieszkańcami pochodzenia białoruskiego została pani Tatsiana Andrushka, która od 2014 r. mieszka w Polsce i angażuje się w życie społeczne.

-W tych trudnych chwilach wsparcie jest dla nas bardzo ważne – przyznaje nowa pełnomocnik.

Tatiana Andrusha opowiedziała też o swoim doświadczeniu. Początki nie były łatwe.

Dlatego na pomoc będzie mógł liczyć każdy – np. przy staraniu się o lokal, pracę, przy tłumaczeniu dokumentów.

Fot. mat. pras.

Tatsiana Andrushka (ur. 1989) – we Wrocławiu od 2014 roku. Absolwentka Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego, Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Obecnie Aktywnie działa na rzecz Akademickiego Związku Sportowego (AZS) oraz w Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU). Uczestniczyła w organizacji kilkudziesięciu międzynarodowych wydarzeń m.in. największej imprezy sportowej w Polsce The World Games 2017 Wrocław, oraz pomaga w organizacji polsko-białoruskich kontaktów w zakresie biznesu i sportu. Posiada bogate doświadczenie pracy w multikulturowych zespołach w Polsce i za granicą.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content