Minister Wojciech Murdzek: Nie ma zgody na osłabienie Porozumienia

fot. Patrycja Jenczmionka- Błędowska

W tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu. Wojciech Murdzek – minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego był pytany przez nas w jakim miejscu będzie w nowym układzie sił.

– Będę w tym miejscu, do którego wyznaczy mnie premier. Nie wykluczam, że będzie to nadal resort szkolnictwa wyższego, mówi minister Wojciech Murdzek.

Liczba ministerstw ma zostać zredukowana z 20 do 12. Solidarna Polska i Porozumienie mają stracić po jednym resorcie. Obecnie Solidarna Polska kieruje Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Środowiska, a Porozumienie – resortem rozwoju oraz szkolnictwa wyższego.

– Nie ma zgody na osłabienie Porozumienia, dodaje minister Wojciech Murdzek.

Wojciecha Murdzka pytaliśmy o połączenie resortu Nauki i Szkolnictwa Wyższego z ministerstwem edukacji. – Nie znam żadnej opinii, która pokazuje, że jest to dobre rozwiązanie.

Zmiany w rządzie i nową umowę koalicyjną mamy poznać na przełomie września i października.

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia roku akademickiego. Sposób prowadzenia zajęć będzie autonomiczny i uzależniony od decyzji władz poszczególnych uczelni – mówi minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek.

Ministra pytaliśmy także o obawy związane z rozpoczęciem nauki w nowym roku akademickim. – Wierzę, że szkoły wyższe poradzą sobie, mówi minister Murdzek.

– Zachęcam do standardów sprzed pandemii, dodaje minister.

Ministra Murdzka pytaliśmy o ponowne zamknięcie uczelni wyższych.

Uczelnie wyższe same zdecydują o formie prowadzenia zajęć, ministerstwo natomiast rekomenduje powrót do stacjonarnej nauki.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content