„Zapraszam Was, byśmy wspólnie z Maryją, podjęli drogę ucznia podążającego za Panem”- ingres bp Marka Mendyka do Katedry Świdnickiej.

Fot: Kuria Świdnicka

W uroczystość Wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, 12 września odbył się uroczysty ingres bpa Marka Mendyka do Katedry Świdnickiej.

Bp Marek Mendyk został oficjalnie ordynariuszem diecezji świdnickiej już 23 kwietnia 2020 roku, jednak z powodu pandemii uroczysty ingres do katedry świdnickiej mógł odbyć się dopiero 12 września.

W homilii bp Marek Mendyk powiedział o swoim pochodzeniu. Wychował się on bowiem w Głuszycy k. Wałbrzycha. To tam zaczęła się jego droga do życia z Chrystusem i droga do kapłaństwa.

Z wielką radością powracam do początków mojego powołania

powiedział bp Marek Mendyk.

Aby być wiarygodnymi świadkami prawdy o człowieku, trzeba nam modlitewnie wsłuchiwać się w Słowo Boże. W Słowo w które się wierzy, które się głosi i którym się żyje.

mówił biskup Marek Mendyk.

W swojej homilii, biskup świdnicki podkreślał ogromną wartość Maryi w życiu każdego człowieka wierzącego.

Maryja chce nam przekazać coś bardzo ważnego: Zaufajcie Słowu Boga! Uważnie słuchajcie i chciejcie oprzeć swoje życie na Słowie! Maryja wiedziała, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

powiedział biskup świdnicki.

Uczmy się od Maryi postawy zawierzenia Bogu. Pozwólmy się Mu poprowadzić, żeby móc pewnego dnia tak jak Maryja, zaśpiewać Bogu nasz osobisty hymn radości: „Uwielbiaj duszo moja Pana!” – apelował biskup Marek Mendyk.

Biskup świdnicki zapraszał wiernych do tego, by „tracili swoje życie dla Boga”.

Bo kto straci swoje życie z powodu Jezusa i Ewangelii, zachowa je na życie wieczne.

podkreśla bp Marek Mendyk.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Tekst i opracowanie: Piotr Lipieta/ Radio Rodzina

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl