Henryków: Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków. Wygrywa ks. Rafał Kowalski!

Półmaraton Henrykowski i Dycha Księgi Henrykowskiej, te dwa biegowe wydarzenia zgromadziły ponad 400 uczestników w Henrykowie.

Zmagania zaliczają się do oficjalnych Mistrzostw Polski Księży i Kleryków, także było o co walczyć.

Tuż przed startem, zapytaliśmy uczestników o ich kondycję.

Wielu zawodników podeszło do rywalizacji czysto rekreacyjnie.

Radio Rodzina reprezentował ks. Rafał Kowalski, który nie ukrywał przed startem, że w dzisiejszym dniu nie czuje się idealnie.

W dobie pandemii koronawirusa, wiele wydarzeń biegowych zostało odwołanych. Jak dużym wyzwaniem było zorganizowanie biegu?

Mówił ks. Krzysztof Deja, prezes Fundacji Klasztoru Księgi Henrykowskiej.

Burmistrz Ziębic, Mariusz Szpilarewicz nie krył zadowolenia, że organizacyjnie wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik.

Mistrzostwo Polski Księży i Kleryków na dystansie półmaratonu zdobył z czasem 1:39:35, reprezentant Radia Rodzina, prezes grupy medialnej Johanneum, Ks. Rafał Kowalski.

– Wygrałem przede wszystkim z samym sobą – powiedział po biegu zwycięzca wśród księży i kleryków.

Zwycięzca półmaratonu wśród księży

Dychę Księgi Henrykowskiej wśród duchownych wygrał ks. Grzegorz Tabaka z czasem 00:51:46.

– Trudno było o dobry czas w tych warunkach – zaznaczył ks. Grzegorz.

Zwycięzcy Dychy Henrykowskiej wśród księży

W kategorii Open Półmaraton Henrykowski wygrał Patryk Chrzanowski z czasem 01:18:07. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Gortel-Maciuk z wynikiem 01:21:15.

Dychę Księgi Henrykowskiej kategorii Open wygrał z czasem 00:35:02 Dominik Buk. Wśród pań, najlepsza była Marlena Cieślik z czasem 00:47:33.

Po sobotnich biegach, czekają jeszcze niedzielne (13.09) zmagania, tym razem na jednośladach. Szczegóły przybliża ks. Krzysztof Deja.