„Niezwykła Kraina” w Wołowie pomoże osobom z niepełnosprawnościami

fot. Radio Rodzina

Ponad 7 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie. – Taki ośrodek był w Wołowie bardzo potrzebny. Dotychczas część osób z niepełnosprawnościami z Wołowa musiała szukać pomocy w innych miastach. Ośrodek jest przeznaczony dla potrzebujących z powiatu wołowskiego, choć już pojawiają się pytania o wolne miejsca napływające z całej Polski – mówił na otwarciu dziś (11.09) obiektu marszałek Cezary Przybylski.

– To było marzenie nasze i rodziców osób niepełnosprawnych, mówi Elżbieta Bereza – prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie.

– Nie wierzyłem do końca w realizację inwestycji, powiedział dla Radia Rodzina – Cezary Przybylski – Marszałek Województwa.

Zadowolenia nie ukrywał z otwarcia ośrodka Paweł Wybierała, członek Zarządu Województwa. – To ogromny sukces stowarzyszania, że pozyskali na placówkę fundusze unijne. Takich obiektów potrzeba więcej, by dać osobom niepełnosprawnym szanse na życie w pełni.

Poseł na Sejm Michał Jaros pomógł stowarzyszaniu, by ośrodek zaistniał. – W takich momentach cieszymy się wszyscy, bez względu na poglądy polityczne.

– Czekaliśmy na taką inwestycję 20 lat, zaznacza Dariusz Chmura – burmistrz Wołowa.

– Spełniam swoje marzenia. Jako osoba niepełnosprawna czuję się godnie i wartościowo, powiedział zaraz po zobaczeniu wewnątrz ośrodka – Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.


– To jest niesamowita kraina marzeń dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców i personelu ośrodka, zaznaczała w trakcie otwarcia obiektu – Bogusława Kulińska – dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Emocji nie ukrywały same mamy dzieci osób niepełnosprawnych.

„Niezwykła Kraina” to 3-kondygnacyjny ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczy zlokalizowany w Wołowie. Znalazły się w nim m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, a także miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację. W ośrodku pomoc w zakresie usług rehabilitacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych może otrzymać prawie 100 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami (aktualnie z powodu epidemii koronawirusa będzie tam przebywać ok. 60 osób).

Wartość projektu przekracza 7,1 miliona złotych, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 sięga 5,8 miliona złotych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content