Uniwersytet Wrocławski – jak poradzi sobie z koronawirusem?

Fot. mat. pras. Uniwersytetu Wrocławskiego

Wrocławskie uczelnie przygotowują się na powrót studentów. Nowy rok akademicki dla wielu będzie oznaczał hybrydowy tryb nauczania i przestrzeganie zasad sanitarnych w trosce o zdrowie.

Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję, że od października wprowadza nauczanie hybrydowe. To znaczy, że część studentów będzie uczestniczyć w zajęciach w salach ćwiczeniowych, a część będzie je obserwować zdalnie za pomocą kamer.

-mówi rektor uczelni, prof. Przemysław Wiszewski.

Wszystkie zajęcia laboratoryjne odbędą się stacjonarne. Podobnie jak praktyki i zajęcia wychowania fizycznego. Hybrydowy model będzie dotyczył konwersatoriów i ćwiczeń. Zdalnie natomiast będą prowadzone wykłady, seminaria i lektoraty. Szczegółowe informacje studenci poznają 15 września 2020 r.

Dużym wyzwaniem są studenci I roku. – Należy im przekazać, na czym polega studiowanie, czym są konserwatoria, czym różnią się od wykładów – dodaje rektor. Uroczysta inauguracja zaplanowana jest na 1 października.

Ograniczony kontakt osobisty

Jak tłumaczy Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego: – Trzeba ograniczyć kontakty do niezbędnego minimum. Z tego powodu zanim dojdzie do inauguracji, już 20 września uruchomimy specjalny serwis covidowy na naszej stronie internetowej. Jego adres to covid.uni.wroc.pl.

Ponadto u każdej osoby wchodzącej do budynku UWr dokonywany jest automatyczny pomiar temperatury. W razie stwierdzenia temp. ciała powyżej 37,5 'C, po upływie 5 minut pomiar zostanie powtórzony. Gdy wynik pozostanie bez zmian, wówczas zalecona jest rezygnacja z udziału w zajęciach lub podejmowania pracy.

Jak tłumaczy rektor prof. Przemysław Wiszewski, uniwersytet kompleksowo przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku akademickiego.

Fot. wroclaw.pl

Zmiany również w akademikach

Sporo zmian szykuje się w akademikach. Uniwersytet przygotował ponad 1000 miejsc w pięciu domach studenckich. Pokoje będą wyłącznie jednoosobowe, a studenci nie będą mogli przyjmować gości. W każdym akademiku znajdą się dozowniki z płynem odkażającym wraz z dwujęzyczną instrukcją obsługi.

Informacje dot. składania wniosków i kwaterowania w DS-ach znajdują się na stronie https://uni.wroc.pl/domy-studenckie/.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content