Wrocław Business Run już w najbliższą niedzielę

mat. pras.

Po raz 9. w Stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Wrocław Business Run, czyli charytatywna sztafeta, w której biorą udział pracownicy firm i korporacji.

Ze względu na pandemię, tegoroczna edycja PBR odbędzie się w nowej formule. Każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokona dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Mówiła Aneta Sierocińska z fundacji Poland Business Run.

6 września każdy biegacz powinien przebiec odcinek 4 km najpóźniej do godz. 18:00. Można wystartować samodzielnie lub z całą drużyną, jednocześnie lub po kolei, przekazując sobie wirtualną pałeczkę. Swój czas należy zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS (np. Endomondo) i zapisać, robiąc zrzut ekranu.

Jak zawsze wydarzenie ma szczytny cel, pracownicy firm i korporacji biorący udziału w biegu pomogą w sumie ponad 50. osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.

6 września do godz. 12:00 trwa jeszcze akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Poland Business Run. Wystarczy wejść na stronę: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams i przelać datek za pośrednictwem jednej z drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zbierze na rzecz potrzebujących największą kwotę, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać prawie 40 tys. złotych.

Przypominamy również, że już 12 września w Henrykowie odbędzie się 9. półmaraton Henrykowski w klasycznej formule biegu wspólnego, a także 5. Dycha Księgi Henrykowskiej.

Więcej:

inf. pras. PBR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content